Dosya Digital Signage 16 OCAK 2016 / 14:30

Digital Signage maliyet avantajı sunuyor

Dijital Signage hepimizin günlük hayatında sıklıkla karşılaştığı bir sistem. Otobüs ve metrobüslerde bulunan ufak monitörlerden AVM’lerin dışındaki dev LED ekranlara, havaalanlarındaki uçuş bilgilendirme ekranlarından perakende mağazalarında bulunan Videowall’lara sayısız mecra sayıları binleri bulabilen son kullanıcılara merkezi bir konumdan bilgi aktarmak için kullanılıyor.
 
“Donanım tarafında söz konusu reklam ve mesajların hedef kitleye gösterileceği profesyonel görüntü sistemleri var. Yazılım tarafında ise söz konusu içeriklerin ne zaman, hangi konumda, ne frekansta ve ne kadar süre gösterileceğini yöneten, hedef kitlenin görmediği yönetim ve destek mekanizması mevcut” şeklinde konuşan Astel Genel Müdürü Tuğberk Büyükbay şöyle devam ediyor:
“İlk olarak operasyonel taraftan bakalım. Kurumlar için Dijital Signage gerek ürün bilgisi, gerek kampanya bilgisi, gerek kurumsal mesaj, gerek ise reklamlarını verebilecekleri çok çeşitli iletişim çeşitlerini destekleyen bir platform. Kullanımı çok kolay; istenilen içerik bir tıkla birden fazla monitöre verilebiliyor. Başka mecralarda mevcut olmayan planlama ve zamanlama özellikleri de yanında. Söz konusu kurumun ölçeği büyüdükçe bir Digital Signage firmasının destek olması zorunlu hale geliyor, ancak tasarruf edilen zaman ve maliyet de bir o kadar artıyor. İnteraktif Signage uygulamaları sayesinde müşteriler olduğu kadar kurum çalışanlarının da etkisi artıyor.
İkincisi mali avantajı. Dijital Signage ilk başta belli bir yatırım gerektiriyor, ancak 2-3 senelik bir dönem göz önünde bulundurulduğunda üretim, baskı, nakliye, kurulum gibi masrafların üzeri çiziliyor. Ayrıca Dijital Signage sistemlerini kiraya vermeyi seçen kurumlar bu sayede ek bir reklam geliri kapısına kavuşmuş oluyorlar.
Son ve en önemli nokta kurumsal ve ticari alandaki faydaları. Dijital uygulamalar sayesinde en doğru zamanda, en doğru spesifik kitleye, en doğru görsel dili kullanarak mesaj iletmek mümkün. Bunun da satış rakamlarına olduğu kadar marka algısına da oldukça pozitif bir dönüşümü söz konusu.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics