Dosya Digital Signage 16 OCAK 2016 / 14:13

Geleneksel dönem Digital Signage ile kapanıyor

Digital Signage sistemleri, hedef kitleye iletilmek istenen mesajın planlanan zaman aralığında çok hızlı ve çok yaygın bir şekilde iletilmesine imkân veriyor. Hazırlanan bir içerik, Digital Signage sistemleri sayesinde tek bir merkezden, internet bağlantısı ile aynı anda yüzlerce, hatta binlerce ekrana aynı anda aktarılabiliyor. Müşterilere yönelik olduğu gibi personele yani iç iletişime yönelik olarak da rahatlıkla kullanılabilen Digital Signage sistemleri sayesinde; bilgilendirme, reklam ve eğlence gibi çok farklı amaçlara yönelik içeriklerin sunulması mümkün hale geliyor.
 
“Digital Signage sistemleri aynı zamanda hedef kitleye, doğru zamanda, doğru mesajın iletilmesini sağlayarak firmalara ve markalara çok etkin bir iletişim kanalı sunuyor. Bu kanalın verimli bir şekilde kullanımı; marka imajının güçlendirilmesi, satışların artırılması, kurum içi iletişimin ve iç müşteri memnuniyetinin yükseltilmesi gibi avantajları da beraberinde getiriyor” açıklamasını yapan İnnova Kiosk ve Otomasyon Çözümleri Direktörü Ahmet Kebabçıoğlu, şöyle devam ediyor:
“ Digital Signage çözümlerini etkin kullanan şirketler pazarlama planları doğrultusunda, hedef kitlelerine doğru içerikleri ileterek gelir artırımı sağlarken yeni teknolojilere ayak uyduran yapıları ile kurumsal imajlarını da güçlendiren unsurlara sahip oluyor. Ayrıca basılı materyale olan bağımlılıktan kurtulmak, uzun vadede masrafları ciddi ölçüde düşüren bir etkendir. Tasarım ve pazarlama açısından başarılı bir şekilde hazırlanmış içerikler yüksek kaliteli, canlı ekranlar ile marka bilinirliğine katkıda bulunur.
Digital Signage çözümleri sayesinde şirketler, müşterileri ve hedef kitleleri ile anlık olarak mesaj iletebildikleri bir kanal üzerinden iletişim kurabiliyor. Perakende sektöründe, müşterilerin güncel ürün ve kampanyalardan haberdar edilmesi müşterilerin alım kararını etkiliyor. Ayrıca beacon, kamera ile kişi tanıma ve hareket sensörü gibi ek teknolojik entegrasyonlar ile müşterilerle etkileşim sağlamak, kişiye özel içerikler ve promosyonlar ile müşteri sadakatine katkı sağlamak mümkün hale geliyor.
Böylece özel algılandığını hisseden, bulunduğu ortamda iyi vakit geçiren ve izlediği güncel içeriklerden fayda sağlayan, ilgisi kazanılan müşteri; bulunduğu mekânda daha fazla zaman harcıyor ve marka ile daha derin bir bağ kuruyor. Bu da marka bağlılığını artıran önemli unsurlardan biri. Kurumsal firmalarda, çalışanlara yönelik iç iletişim ekranlarında yer alan güncel bilgilendirmeler ve özel içerikler sayesinde şirket çalışanları ise kendilerine değer verildiğini hissederken ve iç müşteri memnuniyet seviyesi de buna bağlı olarak yükseliyor.” 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics