Dosya Digital Signage 16 OCAK 2016 / 14:08

Hedef kitleye ulaşmanın en kolay yolu

Dijital Signage, hedef kitlenizi bilgilendirme veya davranışlarında teşvik edici etki oluşturabilmek maksatlı olarak ses, video, grafik veya metin gibi dijital içeriklerin merkezi bir noktadan dinamik, anlık değiştirilebilir olarak Ethernet ağı üzerinden zaman ve mekan bağımsız uç noktada bulunan görüntü elemanlarına aktarımını sağlayan kapalı devre yayın sistemidir.
 
“Dijital Signage sistemi sayesinde özel sektör ve kamu kurumları hedef kitlesine çok daha hızlı erişim ile bilgilendirme sağlamakta, firma ve hedef kitle arasında yeni bir iletişim kanalı oluşturarak hedef kitle üzerinde çağdaş ve dinamik bir etki bırakarak marka bilinirlik gücünü arttırmakta, işletmelerin yenilikçi ve estetik görünümüne fayda sağlayarak markalaşmaları için fırsatlar sunuyor”  şeklinde konuşan Çizgi Mühendislik Satış ve Pazarlama Müdürü Mesut Sonkaya, şöyle devam ediyor:
“Dijital Signage sistemleri  baskı, televizyon ve radyo gibi geleneksel reklam yöntemlerini tek bir çatıda birleştiren ve hedef kitle üzerinde çok daha dikkat çekici bir mecradır.
Canlı renkler ve yüksek çözünürlüklü içeriklerin yanı sıra eklenebilir haber akışları ve videolar ile reklam verenin hedef kitle ile çok etkili iletişim kurmasını sağlar. Dijital Signage çözümleri dinamik içerik yapısı ile statik baskılara nazaran hedef kitle üzerinde 10 kat daha fazla etki bırakmaktadır.
Dijital Signage çözümleri kullanmayı düşünen firmaların Signage çözümlerinin etkili ve dinamik yapısını öncelikle kavramış olmaları ve yatırım yapılmasına değer bir sistem olduğuna inanmış olmaları gerekmektedir. Dijital Signage sisteminin faydasına inandıktan sonra bu konuda hangi konumlarda ekranlar kullanılacağı ile ilgili fizibilite çalışması yaparak maliyet çalışmaları yapmaları gerekmektedir. Yatırım maliyeti yapılarak kurulmuş olan Dijital Bilgilendirme Sistemin etkin kullanımı için sistemi kullanacak yetkililerin ve görüntülenecek içeriklerin doğru bir şekilde sağlamaları gerekmektedir. Doğru içeriklerle zenginleştirilmiş ve sistem yönetimini yapan yetkili ile sistem çok daha verimli olacak ve hedefe ulaşmada çok büyük fayda sağlayacaktır.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics