Dosya Digital Signage 16 OCAK 2016 / 14:10

İş süreçleri Digital Signage ile hızlanıyor

Yeni nesil bir bilgilendirme sistemi olan Digital Signage, pek çok alanda ve sektörde, iç ve dış müşterilerle etkili iletişim kurulmasını sağlayan kapalı devre bir yayın çözümüdür. Digital Signage, çeşitli görüntüleme sistemleri ve yazılım çözümleri ile resim, video, grafik içeriklerinin yanında haber, kayan yazı, hava durumu, trafik ve yol bilgisi, döviz bilgisi gibi birçok dinamik verinin bir sistem üzerinden gösterilmesi prensibi ile çalışıyor.
“Ağ yapısı üzerinden konum bağımsız olarak uzaktan yönetilebilen Digital Signage ile merkezi zamanlama ve yönetilebilirlik özelliklerini kullanarak, LCD ve LED ekranlar, VideoWall ve kiosk gibi dijital medyalarda yayınlar gösterilebilir ve yayın içeriklerinin gösterim zamanları planlanabilir” diyen iDisplay Görüntüleme Teknolojileri  Şahin Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin, sözlerine şöyle devam ediyor:
“Konum bağımsız merkezi içerik yönetimine ihtiyaç duyulan alanlarda Digital Signage çözümleri gereklidir. Digital Signage birçok açıdan oldukça avantajlıdır: Çok amaçlı kullanım olanağı sayesinde maliyet avantajı ve zaman tasarrufu sağlar; merkezi yönetim özelliği ile operasyonel işlemleri kolaylaştırır ve verimliliği arttırır; eş zamanlı duyuru ve bilgi paylaşımına imkan verir. Müşteri iletişiminde sağladığı yenilikçi teknoloji ile modern bir görünüm sağlar, markayı güçlendirir. Yapılan araştırmalara göre; Digital Signage, geleneksel yayın yöntemlerine kıyasla daha dikkat çekici ve akılda kalıcı görsel içerikleri ile hedef kitleye ulaşmada daha etkilidir. Karar verme süresini hızlandırarak satışın arttırılmasına destek olur.
BT, kurumsal iletişim ve pazarlama departmanlarının hayal ettiği; kullanımı kolay, tek merkezden kurum içi veya dışında farklı lokasyonlarda donanım ve içeriklerin esnek bir şekilde yönetilebildiği bir mimaride oluşturulan Digital Signage sistemleri ile kurumlar, güncel teknolojiyi takip ettikleri için değişime ve yeniliğe açık olarak algılanıyorlar. Oluşturulan bu yeni dinamik ortamla, daha dikkat çekici ve akılda kalıcı mesajlar verilebiliyor ve güçlü bir iletişim platformu oluşturuluyor. Ve böylece, hedef kitleden olumlu dönüşler alınıyor.
Dinamik içerik yayınlanması söz konusudur. İçerikler daha dikkat çekicidir. Canlı bir sistem üzerinden iletişim yapıldığı için merkezi olarak tüm içerikler aynı anda kısa sürede değiştirilebilir. Yönetimi ve işletilmesi daha kolay bir sistemdir. Uzaktan izlenebilir ve yönetilebilir bir alan olduğu için hangi konumda hangi ekranda o anda hangi veri gösteriliyor bu gözlemlenebilir, hatalı yayın yapılması engellenebilir. Güncelliğini yitirmiş bilgi verilmesi önlenir.
Bu alanda uzmanlaşmış bir firmadan danışmanlık hizmeti alabilirler. Danışmanlık hizmeti kapsamında firmanın mevcut durumu ve hedeflediği yapı analiz edilir, uzman firmanın da vizyonu ile kuruma yeni bir sistem önerisi yapılır. Bu sistemle ilgili alt yapı gereksinimleri müşteri tarafından karşılanmalıdır. Akabinde gerekli donanım ve yazılım yatırımları yapılarak sistem oluşturulmuş olunur. Müşteri, kendi içinde bu sistemi çalıştırmak ve işletmek için bir personel kaynağı ayırmak istemez ise sistemin işletilmesi, monitör edilmesi, oluşacak sorunların giderilmesi ve tüm bunların raporlanmasını da yine uzman firmaya devredebilir. Bu konuda müşteriden beklenti, sadece içerikler konusunda doğru zamanda gerekli talimatları vermesi ve kurumun profesyonel içerikleri varsa bunları uzman firmaya iletmesidir.”

http://idisplay.com.tr/urunler/digital-signage/
  
http://idisplay.com.tr/urunler/video-wall/

 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics