Dosya Digital Signage 17 OCAK 2016 / 14:04

Markalar müşterileri ile bağlarını sıkılaştırıyor

Digital Signage çözümleri ile şirketler, markalar ve kurumlar, mesajlarını çok daha hızlı bir şekilde hedef kitlelerine ulaştırabiliyorlar.
“Digital Signage sistemleri ile broşür, kitapçık, afiş gibi basılı yayınlara ihtiyaç duymadan, mesajlar hızlı ve etkin bir şekilde hedef kitleye ulaşır.  Baskı maliyetlerinden avantaj sağlanır” açıklamasını yapan BTburada Satış Mühendisi Volkan Yağcı, konuşmasına şöyle devam ediyor:
“Digital Signage sayesinde iyi konumlanma ve stratejik içerik yönetimi ile doğru zamanda doğru yerde hedef kitleye ulaşılır. Bu sayede müşterinin satın alma kararı yüksek oranda etkilenir, doğru orantılı olarak marka adına ve satış grafikleri adına olumlu bir etkidir.
 İç ve dış mekan uygulamaları ile her alanda müşteriye ulaşma imkanı sağlar. İnteraktif uygulamalar,  video, müzik, animasyon, grafik ve metin içerikleri sayesinde marka bilinirliğini arttırır. Canlı renkler ile birlikte yüksek çözünürlüklü görüntülerin yanı sıra eklenebilir haber akışları ve videolar ile reklam verenin müşteri ile doğrudan bağlantı kurmasını sağlar.
Uygulamanın yönetilebilir olması ve uzaktan erişimin eş zamanlı her noktaya taşınması zamanlama maliyetleri açısından oldukça faydalıdır. Uygulamanın raporlanabilir olması marka, satış analizleri açısından destekleyici bir uygulamadır.
Gelişen teknolojisi ile Digital Signage satın alma dönüşü en yüksek reklam mecrası durumundadır.  Yapılan araştırmalara göre, harcama yapmayı düşünmeyen üç müşteriden biri Digital Signage ekranında tanıtımını gördüğü hizmeti satın alıyor. Müşteriler hareketli digital signage ekranlarıyla, basılı reklamlara göre 10 kat daha fazla göz kontağı kuruyor. Müşterilerin yüzde 60'ı alacağı ürüne mağaza içerisinde karar veriyor.  Digital Signage, müşteri üzerinde satış baskısı oluşturmadan, zengin görsel içeriklerle tanıtıcı, eğlendirici ve bilgilendirici içerikleri sunarak satın alma dürtüsünü arttıran  eşsiz bir mecradır.”

İş planı çıkartmak büyük önem taşıyor
Dijital reklam araçlarının, geleneksel reklam araçlarına göre bir çok avantajının bulunduğunu kaydeden Yağcı, şunları kaydetti:
“Bunların en önemlisi içeriğin anlık olarak yönetilebilmesidir. Ayrıca geleneksel reklam araçlarında bulunmayan bir özellik olan hedef kitleye yönelik zamanlanmış mesajların iletilmesinde de önemli rol oynar. Dijital reklam araçları sabit değil hareketli ve isteğe bağlı olarak sesli içerik sunar. Bunun yanı sıra istenildiğinde interaktif reklamcılık hizmeti de verebilmektedir. Dijital reklam araçları, geleneksel reklam araçlarıyla kıyaslandığında daha üstün şekilde yatırım üzerinden geri  dönüş sunar.
Digital Signage sistemlerine sahip olmadan önce bu alanda hizmet veren firmalar ve çözümleri araştırmalıdır. Çok kaliteli olduğu iddia edilen ürünleri hiç araştırmadan satın almak uzun vadede çok sorun yaratacaktır.
Markaların kendilerine ait bu konuda bir iş planı olmalıdır. Ürünü nerede ve ne amaçla kullanacağı iyi tespit edilmelidir. Satıcı firmayla iletişime geçerken istekler çok açık ve net belirtilmelidir.   ihtiyacı karşılayacak çözümü seçmeden önce araştırmalar yapıp hangi firmalarla çalışabileceğinin analizi yapılmalıdır. Hizmet alınacak firmanın sektördeki tecrübesi ve referansları araştırılmalıdır. Firmanın vereceği teknik destek şartları mutlaka belirtilmelidir.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics