Dosya Dijital Dönüşüm ve Mobil Uygulamalar 23 NİSAN 2016 / 11:05

Dijital dönüşüm zorunluluk haline geldi

Dünya dijitalleşirken işletmelerin de bu dijital dönüşüme ayak uydurması artık bir gereksinimden çok zorunluluk haline geldi. Dijitalleşmeyi yakalayabilen şirketlerin, maliyetlerini azaltırken aynı oranda verimliliklerini de arttırdıkları artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu gerçek, yapı olarak yenilik ve değişime direnen firmaların ve yöneticilerinin, direncini kırmaya ve onları dijital dönüşüm için cesaretlendirmeye yetiyor.
“Özellikle son yıllarda, devlet tarafından e-dönüşüm konusunun ciddi bir şekilde firmalara zorunlu hale getirilmesi, işletmelerin dijitalleşmesine büyük bir ivme kazandırdı” diyen
“Bu süreçte eFinans olarak biz de e-dönüşümün temelini oluşturan e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve KEP’in zorunluluğun ötesinde şirketler açısından avantajlı birer hizmet haline gelmesi için gerekli tüm finansal ve teknolojik yatırımları gerçekleştirdik. Bu sayede dijital dönüşüm sürecine giren firmalar, süreçlerini dijital platformlara ve bulut teknolojilere taşıyarak maliyetlerini azaltıp iş verimliliklerini arttırdıklarını gördüler. Bu dijital dönüşüm süreci, firmalara yeni teknolojileri kullanmanın sağladığı pratikliği kanıtlayarak işletmelerin ve yöneticilerinin dijital dönüşüm konusunda daha istekli olmalarını sağladı ve firmalara yeni ufuklar açtı. Türkiye’de 2013 yılında e-Fatura kavramı ile yeni bir dijital dönüşüm süreci başladı. e-Fatura kavramı, beraberinde e-Arşiv, e-Defter ve KEP süreçlerini de getirdi. Yakın gelecekte e-İrsaliye de e-dönüşüm süreçlerine dahil olacak. İşte bu e-dönüşüm sürecinin aslında Türkiye’de kurumsal yazılımlardan sonra firmalar için ikinci bir djital dönüşümü başlattığı söylenebilir.
e-Dönüşüm süreçlerine konu olan e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv gibi hizmetler ve bunların 10 yıl gibi bir süre saklanması zorunluluğu işletmelere güvenlik kaygısını da beraberinde getirdi. Bu yüzden firmaların büyük çoğunluğu e-dönüşüm süreçlerinde eFinans gibi konusunda uzman ve güvenliği ön planda tutan özel entegratör firma ile iş birliği yaparak yol almayı seçiyor. eFinans’ın sunduğu entegrasyon, portal ve mobil çözümler, e-Dönüşüm sürecine dahil olan firmalara büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra özellikle bu işletmelerin bulut çözümlerine olan güvenini arttırırken, süreçlerinin mobil ortama taşınmasına da olanak sağlıyor.”
Okan Murat Dönmez, şirketlerin bu süreçlere nasıl hazırlanmaları konusunda ise şu bilgileri verdi: Şirketler e-Dönüşüm konusunda öncelikle güvenilir bir iş ortağı bulmalılar. Birçok şirket kendi çabaları ile e-Dönüşümde yol kat etti ancak hala sürecini başlatmamış şirketler bulunuyor. e-Dönüşüme henüz geçmeyen firmalar ise eFinans’ın yol göstericiliği ile çok rahat bir şekilde dijitalleşmeye ilk adımını atabiliyor. Firmalar bu süreçte eFinans’a sonuna kadar güvenerek e-Dönüşüm sürecini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirler. Özellikle orta ve küçük boy işletmeler e-Dönüşüm süreci için ayrıca bir profesyonel istihdam etmeden eFinans’ın desteği ile bunu gerçekleştirebilir. Çünkü eFinans’ın bulut çözümleri ile zaten tek tuşla istedikleri aksiyonu almaları için gerekli altyapı ve kullanıcı dostu ara yüzleri hazır.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics