Dosya Dijital Dünyada Güvenlik 22 OCAK 2017 / 16:24

Yüzde 100 güvenlik bu devirde herkesin hayali

Başlığımızda belirttiğimiz gibi, maalesef durum bu. Dijital bir dünyada güvenlik, birçok başlığı içermek zorunda, yeni veya halihazırda tehdit olup da kendini bıkmadan usanmadan geliştiren risklere karşı güncellenmek durumunda. Bu durumda, iyisi mi bu güvenlik mevzusu BT biriminin görevlerinden biri olmasın, kurumsal hiyerarşide ayrı bir ‘güvenlik yöneticisi’ riskleri takip edip, bu başlıktan sorumlu olsun. 
Şirketler için ihtiyaçlarını karşılayan BT yatırımlarını yapmak kadar, tüm bu yapının güvenliğini sağlamak kritik bir öneme sahip. Çünkü riskler sürekli artıyor, gelişiyor, şirket içinde çalışanların bilgisayarlarından sunuculara, e-posta ile gelen bir eklentiden şirket ağına bağlanan mobil cihaza birçok yapı ‘risk’ kaynağı. Buna bir de M2M ve IoT’yi ekleyince, her sektörde ofisten başlayıp üretim süreçlerinin bütününü etkileme potansiyeli yüksek riskler söz konusu oluyor. İşte bu nedenle tek bir çözümle tüm sektörlerin ve her ölçekte şirketin içinin huzur dolduğu günler geride kaydı. En pahalı, en karmaşık algoritmalı, en popüler çözüm değil, kuruma, şirketin BT yapısı ve üretim süreçlerine, öncelikleri ve tehdit analizine göre tasarlanacak bir ‘güvenlik çözümleri kombinasyonu’ bu devirde güvende olabilmek isteyenlerin tercihi. Zaten bu nedenle güvenlik sektöründen şirketler, yenilikler konusunda rekabet ederken, istihbarat paylaşımında farklı işbirliği metotlarına hayat veriyor, birlikten ‘güvenlik’ doğuyor. En azından olduğu kadar… 
ETİKETLER : 1106

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN