Dosya Dijital Evrim ile Endüstri 4.0 18 HAZİRAN 2016 / 17:25

Bilişim Zirvesi’nde Endüstri 4.0 için geri sayım

16. yılında, bu yıl Bilişim Zirvesi - ICT Summit etkinliğinin ana teması “Dijital Evrim ile Endüstri 4.0” olacak. Dijitalleşme sürecinin halen başında olsak da, hızlı gelişim herkesin malumu. İnternete bağlı gömülü sistem ve diğer taşınabilir cihazların ilerleyen yıllarda katlanarak artacak olması, bu artış paralelinde üretilen veri miktarında da istikrarlı artış, yeni iş fırsatları da bu yeni ekonomik evrimin ilk akla gelen sonuçları. Herkesin dijital evrime geçmek zorunda olduğuna dikkat çeken Bilişim Zirvesi Genel Müdürü Neslihan Aksun’a göre ise Endüstri 4.0, her şeyi birbirine bağlamakla kalmıyor, yapay zeka temelli yepyeni tasarım, planlama, Ar-Ge, üretim, tedarik, kalite, süreç yönetimi, otonom sistemler, hizmet ve müşteri deneyimini de beraberinde getirerek 4. dalga dijital ekonominin temellerini atıyor. Bu tespitten yola çıkınca, tasarım, eğitim, üretim, pazarlama, eğlence, ticaret, alışveriş, sağlık, ulaşım gibi aklımıza gelebilecek her alan dijitalleşmek, dev bir dijital ekosistemin parçası olmak zorunda.  “Bundan kaçış yok” vurgusunu yineleyen Neslihan Aksun, “Dijital evrimde 4. Dalga, yani Endüstri 4.0 Bilişim Zirvesi’nde” diyerek, zirvede detayları şu sözlerle paylaştı:
“21 Kasım’da Çocuklar için Bilişim Zirvesi’nin ardından 22-23 Kasım 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz Bilişim Zirvesi’nde “Dijital Evrim ile Endüstri 4.0’da neler yapabileceğiz ve sonraki durak neresi?” sorularına yanıt arayacak, dijital evrim yol haritasını birlikte oluşturacak, Endüstri 4.0 dalgasını yakalamanın ipuçlarını belirleyeceğiz. Zirve odaklı çalışmalarımız devam ediyor ve sektörün yoğun ilgisi de bu yılın temasını saptarken ne kadar doğru bir karar aldığımızı gösteriyor. Dijital Evrim ile Endüstri 4.0 ana temasında, “no way out!” mottosu ile Teknoloji Platformları, Sosyal Buluşma Platformları, Forumlar, Atölyeler ve Özel Proje konuları ile Endüstri 4.0’ı detaylı biçimde ele alacağız.”
 
Dijital Evrim ile Endüstri 4.0’ın yol haritası

Özel Tema Projeleri

Çocuklar için Bilişim Zirvesi – “Dijital Dünyada Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri” (21 Kasım)
T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile “Türkiye'nin yeni çıkış yolu: Endüstri 4.0 ile gelen Yeni Ar-Ge ve İnovasyon Anlayışı
 “Dijital İstanbul’da Dijital Yaşam”
“Maddenin Dijitalleşmesi”
 “IoT ve M2M'e Hazırlık: Gömülü Sistemler” 

Forumlar 
Yeni Nesil Telekomünikasyon
Dijitalleşmede C Level
Entegre Dijital Pazarlamanın Dinamik Yapısı
Mobil Dünyada Dijital İnovasyon 
 
Teknoloji ve Sosyal Buluşma Platformları 
Büyük Veri ve Bulut Çözümlerinde Cognitive ile Yapay Zeka Algoritmaları
Giyilebilir Nesnelerin İnternetinde Endüstri Taktikleri
Yıkıcı Teknolojilerin en Yapıcı Fonksiyonları
Açık Sistem Dünyasında Ulusal Savunma Stratejileri
Dijital Tıp Devrimleri
Blockchain ile Dijital Finans Kimliği
Perakende Sektöründe Dijitalleşme
ERP Çözüm Süreçleri
Dijital Topluma Evrilmek
Akıllı Kentler ve Akıllı Kentsel Dönüşüm
Sporda Dijital Dönüşüm
Dijital Çağın Kadını
Dijital BT İş Birliğinde Malezya
CIO Vizyon Toplantıları
CRM Operasyonlarında Dijital Dönem 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics