Dosya Dijital Evrim  21 MAYIS 2017 / 16:58

Kabul etmek ve uygulamak arasında fark var!

Başlıkta belirttiğimiz farkın kaynağı 'dijitalleşme'. Hangi sektör ve ölçekten olursa olsun, küresel bazda olduğu gibi Türkiye'de de herkes elinden geldiğince dijitalleşme rüzgarını yakalamak istiyor. Ama ‘nasıl ve hangi önceliklerle' gibi sorulara yanıt vermeden doğru bir kurumsal dijitalleşmeden bahsetmek de zor. Dosyamızda yorumları ile yer alan isimlerin de belirttiği gibi, önce şirket kendini, artı ve eksilerini, hedef ve stratejilerini tanımlamalı, tüm insan kaynağı ile birlikte yönetimin sahiplendiği bir planı hayata geçirmeli. Aksi halde, dijitalleşme yolunda yolda kalmak da kaçınılmaz olur. Hatta bu sefer kurumsal rekabette ve tüketici tercihlerinde temel belirleyici olan 'dijitalleşme' becerisi bu iki başlıkta yarışta kaybeden olma sonucunu beraberinde getirebilir. İşte bu nedenle, körlemesine değil bilinçli adımlarla, yönetim de dahil tüm çalışanların sahiplendiği bir dijital evrim yol haritası çizmek, bu haritayı sürekli güncellemek, şirket bütününde sahiplenilmesini sağlamak şart.
 
Dijital Evrim Teknoloji Platformu
Teknoloji Platformları, 'Dijital Evrim Teknoloji Platformu' başlığında farklı sektörlerden önde gelen isimleri katılımcılarla buluşturacak. 25 Mayıs'ta CVK Park Bosphorus Otel'de gerçekleştirilecek platform toplantısı ile ilgili detaylı bilgiye ve etkinlik programına http://www.teknolojiplatformlari.com.tr/dijital-evrim-platformu/3/559 sitesinden ulaşılabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN