Sağlıkta Teknoloji Dosya S.T 02 NİSAN 2012 / 15:04

Dışkaynak Yönetimi ve BT Kiralama

Sahip olmanın maliyeti durmadan yükselirken BT hizmetlerini başka bir şirketten temin etme fikri hızla yaygınlaşıyor. Zamanında toplam sahip olma maliyetinin altından kalkabilen kurumların kullanımına yönelik olan birçok hizmet de artık KOBİ seviyesine inmiş durumda. Dışkaynak hizmetlerine başvuran ve BT kiralama modelini tercih eden kurumlar maliyetlerini azaltarak hızla büyüyor.


Rekabetin giderek kızıştığı bir ortamda kurumlar maliyetlerini düşürmek için bazı hizmetleri dışkaynak yoluyla temin etmek istiyor. Çağrı merkezi gibi uzmanlık gerektiren ve işletme maliyeti oldukça yüksek olan uygulamalardan bordrolama hizmetlerine kadar pek çok alanda dışkaynak pazarı katlanarak büyürken, işletmeler tüm kaynaklarıyla asıl işlerine odaklanma fırsatı yakalıyor.
Satın alma, işletme, insan kaynağı ve enerji gereksinimi derken hızla artan maliyetleri dışkaynak kullanımı ile kontrol altına almayı başaran şirketler, risklerini teminat altına alarak güvenilir sağlayıcılardan hizmet alıyor. Diğer taraftan BT kiralama modeli sayesinde yeni girişimcilerin doğmasının önü açılırken KOBİ’ler gibi gelişmekte olan yapılara da pek çok avantaj sağlanıyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics