Dosya 03 EKİM 2011 / 10:11

“Müzik yapma heyecanımız geri döndü”

Celloband, Turkcell’de yaşamında müziğe dokunmuş çalışanları biraraya getiren “Gün gelip soracaksın” isimli bir albüme de imza atmış, sektörümüz çalışanlarının oluşturduğu giderek profesyonelleşen başarılı şirket müzik gruplarından. Grubun gönlünde ise tamamı kendi bestelerinden oluşan yeni bir albüme imza atma fikri var.

Turkcell’de Celloband gibi bir müzik grubu kurulması fikrinin ilk adımlarını şirketin 2007 yılında organize ettiği  bir toplantıda grubun şimdiki gitaristlerinden Bülent Sabri Karaman’ın sunumlar arasında çaldığı gitar namelerinin getirdiği ses oluşturmuş. O dönemde “Son Dakika” adıyla şimdiki elemanların önemli bir bölümüyle çıkılan yolda, Turkcell iş iletişim bölümünün enstrüman çalanlar arasında yaptığı profesyonel seçmeler, şimdiki grup olan Celloband’ı ortaya çıkarmış. Bugün grup, “Son Dakika” zamanındaki elemanlarının önemli bir kısmı  ve yeni katılan üyelerden oluşan yedi kişilik ekibiyle yola devam ediyor. Grubun enstrümanları 2 gitar, basgitar, davul ve  perküsyondan oluşuyor. Bu yıl ki “Ballentine’s ile Sahne Şirketlerin” adlı amatör şirket  müzik grupları yarışmasının da finalistleri arasında olan grubun üyelerinin ortak özelliği ise Turkcell’in ve grup şirketlerinin farklı alanlarında görev almalarına karşın hayatlarının daha önceki dönemlerinden gelen müziğe olan ilgi ve  yakınlıkları. Grubun solisti Ilgaz Şarktor, lisedeki grubu ile müziğe başlayan dokuz sene boyunca  pofesyonel olarak barlarda program yapmış bir grup üyesi olarak müzikle yıllarca haşır neşir olan üyelerden sadece biri. Grubun gitaristlerinden biri olan Turay Gül de, yirmi iki yıldır gitar çalıyor. Grubun davulcusu Sonat Karakaş ise 6 yaşında mandolinle başlayan müzik yolculuğuna vurmalı çalgılardan davulda karar kılarak devam eden genç grup üyelerinden. Grubun kuruluş hikayesinin başrol oyuncularından Bülent Sabri Karaman da, üniversite yıllarında gitarıyla gruplarda akortlara basan üyelerden. Grubun bayan vokalisti
Mine Çise Hasanoğlu
ise İstanbul Devlet Konservatuarı ‘nın bir buçuk sene içinde olsa tozunu yutmuş lise yıllarından beri korolarda görev almış mektepli bir üyesi. Gitarist Sonat Alaybeyoğlu da uzun yıllardır gitarı ile baş başa olan üyelerden bir diğeri. Grubun perküsyoncusu Vahit Bora ise bir perküsyon atölyesinde başlayan eğitim yolculuğunu ve gösterdiği farklı performanslarından oluşan deneyimini Celloband’da devam ettiriyor.
Biz de bir Salı akşamı provaları esnasında  ziyaret ettiğimiz stüdyoda  grup üyeleri ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
>>Öncelikle sizleri tanıyalım. Gruptaki göreviniz ve Turkcell’deki göreviniz nedir?
Mine Çise Hasanoğlu: Grubun kadın vokalistiyim. Turkcell’de bir buçuk yıldır bireysel satış asistanı olarak  çalışıyorum. 1,5 senedir de gruptayım.
Turay Gül: Grubun gitarcılarından biriyim ve en eski ve yaşlı üyesiyim. Turkcell’de bilgi teknolojileri denetçisi olarak iç denetim bölümünde görev yapıyorum. Turkcell’in Avrupa çapındaki veritabanlarının iletişim sistemlerini denetliyoruz özetle.
Bülent Sabri Karaman: Grubun iki gitaristinden
biri de benim. Grup kurulduğundan beri varım. Turkcell’de kurumsal müşteriler yönetimi hizmet ve bilişim sektörü satış müdürlüğü görevini yürütüyorum.
Sonat Karakaş: Grubun kurulduğu günden beri davul çalıyorum. Altı yıldır Turkcell’de çalışıyorum. Turkcell Teknoloji’de yazılım mühendisi olarak görev yapıyorum.
Sonat Alaybeyoğlu: Gruptaki iki Sonat’tan büyük olanıyım. Grup kurulduğundan bu yana içindeyim ve bas gitar çalıyorum. Yedi senedir Turkcell’de çalışıyorum. Finans bölümü analisti olarak görev yapıyorum.
Ilgaz Şarktor: Grubun solistiyim. Grup 2008 yılında  kurulduğundan beri içindeyim. Beş buçuk senedir Turkcell’de çalışıyorum. Kurumsal satış yönetimi uzmanı olarak görev yapıyorum. Orada sorumlu olduğum  kamu sağlık gibi sektörler var. Kurumsal müşterilere  sım  kartla nasıl katma değerli sunabiliriz noktasında projeler geliştiriyoruz.
Vahit Bora: Grupta perküsyon çalıyorum. Bir yıldır grup üyesiyim, üç buçuk yıldır da Turkcell’de kurumsal iletişim basınla ilişkiler uzmanı olarak görev yapıyorum. Turkcell’in kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin iletişimi, yurtdışı iştiraklerinin basın iletişimi, insan kaynakları konularının basın iletişimi, ve Turkcell’in uluslararası yarışmalardaki katılımı, temsili konusunda hizmet veriyorum.

Gruptakilerin Turkcell’deki esas görevleri

Mine Çise Hasanoğlu    Bireysel Satış Asistanı
Turay Gül    Bilgi Teknolojileri Denetçisi
Bülent Sabri Karaman    Kurumsal Müşteriler Yönetimi Hizmet ve Bilişim Sektörü Satış Müdürü
Sonat Karakaş    Yazılım Mühendisi
Sonat Alaybeyoğlu    Finans Bölümü Analisti
Ilgaz Şarktor    Kurumsal Satış Yönetimi Uzmanı
Vahit Bora    Kurumsal İletişim Basınla İlişkiler Uzmanı
ETİKETLER : Sayı:840

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics