Dosya 09 EYLÜL 2012 / 17:44

“Tüketici kalite farkını bilmeli”

Canon Eurasia Ofis ve Çevre Birimleri Kanal Satış Müdürü Halil Turan, Canon olarak sarf malzemelerinin fiyatlarını Ağustos ayı itibariyle Türkiye’de ilk defa kullanıcılara TL olarak sunmanın gururunu yaşadıklarını belirtiyor.

Turan, en çok hangi sarf malzemesi tüketiliyor sorusunu “Bugüne kadar pazarda satılan yazıcıları analiz ettiğimizde mürekkep püskürtmeli yazıcıların daha fazla satılmış olduğunu görüyoruz. Bunun sonucunda da mürekkep kartuşların daha fazla satıldığını söyleyebilirim. Ancak son yıllarda lazer ürünlerin satışının artmasıyla lazer toner satışları ciddi anlamda arttı” diye cevaplıyor.
Tüketicinin orijinal olmayan ürünlere yönelmemesi için orijinal olmayan ürünlerin insan sağlığı içinde son derece zararlı olduğunu iyi bir şekilde kullanıcılara iletmek gerektiğinin altını çizen Turan ekliyor “Öncelikle orijinal ve orijinal olmayan ürünlerin arasındaki kalite farkını iyi anlatmak ve bunu bazı örnekler ile desteklemek gerekiyor. Ayrıca Canon olarak ürünlerimizin çevreye ve insan sağlığına zararsız olduğunu her platformda altını çiziyoruz.”
Turan, orijinal sarf malzemelerinin fiyatları ile ilgili ise şunları söylüyor: “Orijinal sarf malzemelerinin kullanım maliyeti olarak da orijinal olmayan ürünlere göre daha uygun olduğunu anlatıyoruz. Son olarak sarf malzemelerimizin fiyatlarını Ağustos ayı itibariyle TL olarak kullanıcılarımıza sunduk. Ülkemizde ilk defa orijinal sarf malzemelerin satışını TL olarak yapmanın gururunu yaşıyoruz.”
Canon Eurasia Ofis ve Çevre Birimleri Kanal Satış Müdürü Halil Turan, tüketiciye sarf malzemesi alırken şunlara dikkat etmesini öneriyor: “Ürünü satın alma aşamasında satın alma maliyetinin yerine kullanım maliyetini dikkate almak gerekiyor. Kullanıcın seçtiği malzemenin fiyatı pahalı olabilir fakat daha fazla sayıda baskı yapıyorsa tercih edilebilir. Ürünlerimizin üzerinde bulunan hologramlardan ürünün sahte olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Ayrıca orijinal olmayan ürünlerin ambalajları son derece kalitesiz ve kötü görünmektedir. Fakat kullanıcı satın aldığı ürünle ilgili yine de şüphe duyuyorsa bizlerle temasa geçmesi fayda olacaktır.”
Turan, Canon’un da diğer orijinal ürün satan markalar gibi ulaşabildiği tüm kullanılmış sarf malzemelerini toplayıp, yine çevreye zarar vermeyecek şekilde imha ettiklerini belirtiyor.
ETİKETLER : Sayı:887

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics