Dosya 29 TEMMUZ 2012 / 16:24

“Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkıda bulunmak istiyoruz”

Birçok kategoride ilk sırada yer alan yazılım şirketi SAP, Türkiye’deki faaliyetlerini büyütmeyi sürdürdü. 2011 yılını sayısal çağın artık sadece kişilerin yaşayışı değil, kurumların da işleyişini değiştireceğine dair tüm söylentilerin somut örneklerinin görüldüğüne değinen SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, “Her ölçekten pek çok kurum, özellikle mobil cihazlar ve internet kullanımı nedeniyle artan veri miktarına karşın depolama, iletişim ve bulut çözümleri başta olmak üzere altyapılarında köklü değişikliklere gitti. Dolayısıyla her sektörden kurumun giriştiği bu teknolojik dönüşüm süreci BT sektörünün dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyümesini sağladı” şekilde konuştu.
Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’inin iş süreçlerini SAP çözümleri ile kontrol ettiğini vurgulayan Keskin, “SAP Türkiye’nin halen, danışman ve iş ortaklarından oluşan 2 bin kişilik ekosistemiyle sadece Türkiye’de değil bölge ülkelerinde de hizmet verdiğini söylemekten büyük gurur duyuyorum. Şimdi önümüze bu rakamı 2015 yılında 5 binin üzerine çıkarma hedefi koymuş bulunuyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içinde telekom sektörünün yanı sıra özellikle kamu, bankacılık-sigorta ve enerji dağıtım sektörlerinde yatırımlarımızın artacağına inanıyoruz” dedi.
2012 yılı için öngörülerini aktaran Keskin, “Bu yılı çift haneli bir büyümeyle tamamlamak istiyoruz. Yılın ilk yarısına ait göstergeler bunu rahatlıkla başaracağımızı gösteriyor” açıklamasında bulundu. Keskin son olarak amaçlarının iş ortaklarıyla birlikte hizmet verilen kurumların daha da büyümesini sağlamak ve böylece Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10. ekonomisi olma hedefini başarmasında pay sahibi olmak olduğunu dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:882

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics