Dosya 21 ŞUBAT 2010 / 18:00

Ağ teknolojileri yeni nesil teknolojilerle çeşitleniyor

Ağ teknoloji-lerindeki son eğilimleri ve gelişmeleri bu haftaki dosyamızda ele alıyoruz.

Günümüz çağını “Ağ Çağı” (Network Age) olarak değerlendiren yazarların sayısı oldukça fazla. Sürekli büyüyen ağ yapıları, yeni teknolojilere olan talep ve yüksek hızda internete olan ihtiyacın artması ağ teknolojilerinde de hızlı değişimleri beraberinde getiriyor. Ağ teknolojilerinde genişbant teknolojilerin artık son kullanıcıya yüksek hızda erişim sağlamasının yanında işletmeler içinde daha fazla verinin güvenli bir şekilde dolaşabiliyor olmasını da gerektiriyor. Tabi diğer taraftan bir başka değişken de ağ teknolojilerinde önemli etki yarattı. Mobil Genişbant…
Mobil Genişbant artık kullanıcıların sadece ofiste değil farklı mekanlarda da hatta hareket halinde de erişimini sağlamayı hedefliyor. Peki her şey mobil mi oluyor? Belki de sektörün ağzından her şey birbirine yakınlaşıyor demek daha doğru olacak. Sabit şebekelerde mobil olmanın yollarını yeni teknolojilerle sağlayabiliyor. Ortak hedef ise aynı daha fazla kullanıcıya daha yüksek hızda, kesintisiz ve güvenli bir ağ kurabilmek.
WiFi, WiMAX, 3G, LTE, ADSL, Metro Ethernet, HSPA ve diğerleri… Tüm bu teknolojiler kullanıcılara farklı ama ortak özelliklerle daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:759

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN