Dosya 21 ŞUBAT 2010 / 18:00

Ağ teknolojileri yeni nesil teknolojilerle çeşitleniyor

Ağ teknoloji-lerindeki son eğilimleri ve gelişmeleri bu haftaki dosyamızda ele alıyoruz.

Günümüz çağını “Ağ Çağı” (Network Age) olarak değerlendiren yazarların sayısı oldukça fazla. Sürekli büyüyen ağ yapıları, yeni teknolojilere olan talep ve yüksek hızda internete olan ihtiyacın artması ağ teknolojilerinde de hızlı değişimleri beraberinde getiriyor. Ağ teknolojilerinde genişbant teknolojilerin artık son kullanıcıya yüksek hızda erişim sağlamasının yanında işletmeler içinde daha fazla verinin güvenli bir şekilde dolaşabiliyor olmasını da gerektiriyor. Tabi diğer taraftan bir başka değişken de ağ teknolojilerinde önemli etki yarattı. Mobil Genişbant…
Mobil Genişbant artık kullanıcıların sadece ofiste değil farklı mekanlarda da hatta hareket halinde de erişimini sağlamayı hedefliyor. Peki her şey mobil mi oluyor? Belki de sektörün ağzından her şey birbirine yakınlaşıyor demek daha doğru olacak. Sabit şebekelerde mobil olmanın yollarını yeni teknolojilerle sağlayabiliyor. Ortak hedef ise aynı daha fazla kullanıcıya daha yüksek hızda, kesintisiz ve güvenli bir ağ kurabilmek.
WiFi, WiMAX, 3G, LTE, ADSL, Metro Ethernet, HSPA ve diğerleri… Tüm bu teknolojiler kullanıcılara farklı ama ortak özelliklerle daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:759

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics