Dosya 20 MAYIS 2012 / 15:27

Ağ yönetiminde yeni bir dönem

Ağ yönetimi konusundaki son gelişmeler bu haftaki dosya sayfalarımızda yer alıyor.

2000’li yılların başlarına kadar basit performans metrikleri üzerine konumlandırılan ağ yönetimi web tabanlı servisler, bulut bilişim, sanallaştırma uygulamalarının kullanımıyla çok daha önemli bir konuma geçti.

Sektör temsilcilerine göre de ağ içinde yer alan, uçtan uca, akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlardan, ağın geniş alan ağı yüzündeki yönlendirici, modem, fiber anahtarlarla, yerel ağdaki anahtar ve kablosuz erişim noktalarına kadar, IP adrese sahip olan bütün bileşenler ve aralarındaki ilişkiler, ağ yönetiminde önem kazandı. Hatta ağ yönetim sistemleri, IP adrese sahip cihazlardan alınan bütün parametreler, aralarındaki bağlılıklar da korele edilerek çok daha etkin, sebep sonuçların çok daha belirgin olarak ortaya konabildiği, proaktif karar destek sistemlerine dönüştü.
Yeni nesil ağ yönetim sistemlerinden söz edilen günümüzde, artık çok daha detaylı ve bütün bileşenleri proaktif olarak algılamaya, olası problemleri daha oluşmadan engelleyecek yapılanmaya sahip, olası problemleri uçtan uca detaylı şekilde analiz ederek, problemin kaynak noktasını tespit etmeyi ve problemi otomatik olarak ortadan kaldırmayı hedefine almış yapılar gündemde.
ETİKETLER : Dosya Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics