Dosya 26 AĞUSTOS 2012 / 17:09

Avaya her yerde

Avaya, büyük ve önemli birçok spor organizasyonun altından başarıyla kalkması ile beraber, öncelikli tercih edilen üreticilerden biri. 2001 yılından beri FIFA Dünya Kupası’nın güvenilir bir ortağı olarak Avaya, 2002 FIFA Dünya Kupası, 2003 Kadınlar Dünya Kupası, 2005 FIFA Konfederasyon Kupası ve 2006 FIFA Dünya Kupası için bütünleşik iletişim altyapısını sağladı.
FIA Formula One Dünya Şampiyonası’nda da Mercedes AMG Petronas takımı, Avaya ses ve görüntü çözümleri ile yarışmalarda en ön sıralarda yer almaya devam ediyor diyen, Avaya Kanal Müdürü Didem Akman, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Avaya Aura Communication Manager çözümünü kullanan takım, Flare Experience ile de görüntülü görüşmeyi sistemine eklemiştir.  Bu sayede aynı anda  çoklu görüşmelerini video ortamında hızlı bir şekilde yapıp, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya başlamışlardır. Avaya yurtdışındaki tecrübelerini Türkiye’ye de taşımayı bilmiş ve çeşitli başarılı çalışmalara imza atmıştır. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası finallerine ev sahipliği yapmış olan Ataköy Sinan Erdem Spor Kompleksi’nin iletişim ağ altyapısı, Avaya tarafından sağlanmıştır. Türk Telekom Arena Stadı da, ses altyapısında Avaya’yı tercih etmiştir.”
Avaya’nın ayrıca Vancouver 2010 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları içinde, uçtan uca IP olan iletişim ağını kurarak olimpiyatlarda bir ilki gerçekleştirdiğini belirten Akman, “17 gün devam eden ve  80’den fazla ülkenin katıldığı oyunlarda; 40 bin ethernet port, 500 kablosuz erişim noktası, 7 bin mobil telefon, 15 bin IP telefon yüzde 100 çalışırlılık ile 6 bin 700 atlet, 15 bin gazeteci ve 1,8 milyon izleyiciye hizmet vermiştir. Bu altyapı ilk IP temelli Olimpiyat yapısını sağlamıştır ve tamamen Avaya ürünleri üzerine kurulmuştur” dedi.
Bu tecrübesini,  2014 yılında düzenlenecek olan Sochi Kış Oyunlarına da taşımak ve seyircilere kesintisiz bir olimpiyat deneyimi yaşatmak için çalışacaklarının altını çizen Akman sözlerini, “Organizasyon Komitesi icin yarışmaların yapılacağı lokasyonlar, basın merkezleri ve Olimpiyat Köyünü biraraya getirilerek, bir telekomünikasyon altyapısı sağlanacaktır. Avaya’nın vereceği hizmetler içinde veri iletişim ağ çözümleri, güvenlik sistemleri ile beraber Olimpiyat organizasyonun ses altyapısı ve çağrı merkezi sistemleri bulunmaktadır” şeklinde bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics