Dosya 16 EKİM 2011 / 16:37

Bankalar maliyet yönetimine önem vermeye başladı

Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı katılımcılarına göre, krizler önemli fırsatları beraberinde getirdi. Çünkü bankaların maliyetleri arttı, müşteri memnuniyetini kazanmak ve bunu korumak daha da zor bir hal aldı.  Bunun için iş süreçlerini banka bütününde maliyet yönetimi öncelikli olmak üzere yeniden yapılandıran bankalar, bir taraftan da küresel kriz ile gündeme gelen regülasyonlara da uyum sağlamayı hedefledi. Müşteriye farklı ürün ve hizmetler sunmak konusunda bankalar arasında rekabet artarken, bankalar yeni kanal yapılarını hayata geçirdi ve hızın önemi arttı. Bankalar, sundukları hizmet ve ürünler karşılığında kendilerini de farklı skor yapıları ile ölçmeye başladı.
Katılımcıların belirttiğine göre küresel bazda siber suçlar arttı.
Küresel krizin de son 3 yılda bankalara yönelik saldırılarda payı büyük oldu. Bankaların artık daha komplike sorunlarla karşı karşıya olması söz konusu. Ayrıca eskiden küresel olan riskler artık ülkeye, bankaya göre değişiyor, küreselden yerele doğru bir gelişim var. Bankalar için kendilerini, müşteri bilgilerini koruyabilmeleri her zamankinden önemli. Bankalar bu süreçte kendi sistemlerini geliştirirken, müşterilerini de sürekli bilgilendirmek, sadece kendi içinde yaptığı iyileştirmeler değil güncel riskler konusunda da müşterilere bilgi vermek zorunda.
ETİKETLER : Sayı:842
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN