Dosya 29 MART 2011 / 01:07

Belge ve dokümanlarınızı etkin kullanın, güç kazanın

Kurum ve şirketler için her geçen gün daha fazla önem kazanan belge ve doküman yönetimi konusundaki son gelişmeler dosya sayfalarımızda yer alıyor.

Günümüz dünyasında kurumlar ve şirketler için geçmişte ne olmuştu, şu anda ne oluyor sorularının cevaplarına hâkim olmaksızın geleceğe güvenle bakmak neredeyse olanaksız hale gelmiş durumda. Kurumsal hafıza şirketlerin belkemiği haline gelirken, en değerli varlık olan bilginin kaynağı belge ve dokümanların en doğru şekilde yönetilmesi büyük önem taşıyor.
Bilgi yönetimi konusunda sağlıklı bir bakış açısı geliştirmek için kurumların sahip oldukları ve ihtiyaç duydukları bilgileri sistematik bir şekilde tutmaları, bilginin kaynağı olan doküman ve belgelerini iş süreçleriyle bütünleştirerek yönetecek en ideal yapıları oluşturmaları gerekiyor. Oluşturulacak sistemlerle etkin kullanılacak farklı formatlardaki birçok belge ile süreçler hızlanırken, kurumsal hafızaya da her gün yeni bir halka ekleniyor. Gelişmeler, önümüzdeki dönemde iş süreçleri yatırımlarından ayrı düşünülmeyecek bilgi ve doküman yönetimi çözümlerinin, değişen ihtiyaçlara yönelik olarak en önemli verimlilik yatırımlarından biri olarak daha da etkinleşeceğini gösteriyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:814