Dosya 24 HAZİRAN 2011 / 10:06

Bir devin varolma mücadelesi

Meteksan Sistem oldukça sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Şirket, bugüne kadar oluşturduğu değerleri farklı coğrafyalara sunarak, bu dönemi atlatmayı planlıyor.

Sistem bütünleştirme alanında 2000’li yılların dev şirketi Meteksan Sistem oldukça sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Şirket, bugüne kadar oluşturduğu değerleri farklı coğrafyalara sunarak, bu dönemi atlatmayı planlıyor.
Türkiye bilişim sektörünün 2000’li yıllardaki en büyük şirketlerinden biri olan ve yıllık 500 – 600 milyon dolar ciro gerçekleştiren Meteksan Sistem, son üç yıldır yaşadığı sıkıntılar sonucu önemli ölçüde küçüldü ve şu anda bir yaşama savaşı veriyor. 2008 yılına kadar özellikle kamu alanında birçok projeye imza atan Meteksan Sistem, bu süre içinde elde ettiği tecrübe ve geliştirdiği uygulamaları farklı şirketlere kiralayarak ve farklı coğrafyalara açılarak sıkıntılarından kurtulmayı hedefliyor. Bugüne kadar yaşanan süreç hakkında da bilgi veren Meteksan Sistem Genel Müdürü Alper Köstem, şunları kaydetti:
“Meteksan Sistem’i satın almak için farklı finans kuruluşlarından 350 milyon dolar kişisel kredi aldık. Tabii 2008 yılında dünyadaki ekonomik kriz sinyal vermeye başlayınca, uluslar arası bir banka kredisini geri çağırdı. Bu krediyi öderken şirketin kaynaklarını kullandık ve bazı yan şirketlerimizi sattık. Bu krediyi erken ödedik ama nakit sıkışıklığına düştük. Yani zarar etmekten dolayı değil, öz sermayemiz olmasına rağmen nakit sıkışıklığından zor duruma düşmüş olduk.
Şu anda geldiğimiz nokta Meteksan Sistem için hayal bile edilemeyecek bir nokta. Özellikle iflas erteleme kararından sonra kamunun bize olan güveni yok oldu. Kamu İhale Kanunu, iflas erteleme durumunda olan şirketlerin kamu ihalelerine girmelerini engellemiyor ama güven kaybolduğu için de yeni kontratlar yapamıyoruz. Diğer bir yandan da ilişki içinde bulunduğumuz bankalar, bizim sektörü çok iyi tanımadıkları için ve Meteksan Sistem bir üretim şirketi değil de proje şirketi olduğu için özellikle finansman konusunda bazı hareketleri zamanında yapamadılar.
Meteksan Sistem, 1600 personelin çalıştığı bir okul idi. Tüm personel dünyadaki en iyi sertifikasyonlara sahip idi. Elemanların ayrılmaya başlamasıyla da sarmal daha hızlı dönmeye başladı ve her geçen gün biraz daha zor duruma düştük.”
“Meteksan Sistem bugün Bilkent Grubu’nda kalmış olsaydı çok daha farklı noktalara gelirdi, ya da Türk Telekom’a satışı gerçekleşseydi bugün bir dünya devi olmuştu” diyen Köstem, sıkıntıya düştükleri dönemden bu yana 170 milyon TL’nin üzerinde borç ödediklerini ve özellikle de yerli şirketlere olan borçların çok azaldığını kaydetti.

Öncelik çalışan ödemelerinde
İşten ayrılan 1600 personelden 1300’ünün alacaklarının ödendiğini, ilk hedefinin de geriye kalan çalışan alacaklarını ödemek olduğunu belirten Alper Köstem, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Benim en büyük isteğim, çalışanların tüm parasını ödeyebilmek. Şu anda kazanmak üzere olduğumuz birçok dava var.
Bu paralarla personelin paralarının ödenebileceğini düşünüyorum. Fakat esas bizim çıkışımız şöyle olabilir. Şirketin çok büyük bir entelektüel sermayesi bulunuyor. Bugüne kadar çok büyük projelere imza attık. Bu projelerde de başarılı olduk ve büyük bir deneyim kazandık. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çok önemli uygulamalar var. Bu uygulamaların, yaşayan şirketlerde çok fazla değerli olabileceği düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu uygulamalarımız şu anda, anlaşmalı olduğumuz farklı şirketler tarafından hem pazarlanıyor hem de geliştiriliyor.

Böylece bu uygulamaların teknoloji olarak eskimesini de önlüyoruz. Bir de bu değerlerimizi başka şirketlere kiralayarak farklı coğrafyalara açılabiliriz diye düşünüyorum. Örneğin Irak’ta önemli bir danışmanlık projesini almak üzereyiz. Diğer bir yandan ise sistem bütünleştirme alanında önemli gelişmeler olabilir. Ben dünyadaki büyük sistem bütünleştirme şirketlerinin Türkiye’ye geleceğine inanıyorum.
Belki bu açıdan da Meteksan Sistem için bir gelişme olabilir.
Türkiye bilişim sektöründe çok konuşulan konulardan bir tanesi de, Meteksan Sistem’in bazı ihaleleri zararına aldığı yönünde idi. Alper Köstem’e bu konuyu sorduğumuzda ise yanıtı şöyle oldu:
“Bizim zaman zaman zararına aldığımız işler olmuştur. Ama bunlar 1996 – 97’li yıllarda oldu. Çünkü o zamanlar çok büyük değildik ve kendimizi ispatlamak için bazı projeleri zararına aldık. Fakat belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra, bazı ERP projeleri dışında hiç zararına yaptığımız iş olmadı. Tabii bu projeleri de başarıyla gerçekleştirdik ve başarılı olduk.”
ETİKETLER : Dosya Sayı:827
YORUMLAR
erdal muhtaroğlu 21 EYLÜL 2014 / 17:58 0 0
breaveheart adlı kullanıcı senin tuz'un kuru galiba servus'a gecemi gündüzümü verdim 120 gün senelik iznim vardı içeride son maaşı bile vermeden işten çıkardılar üç aylık yemek parası ve sekiz yıllık tazminat ne olacak dediğimde git bildiğin yere şikayet et dedi insan kaynaklarındaki (SOYTARILAR) çsgb'ye şıkayet ettk üç yıl oldu hükümetlerde hep iş verenden yana şuanda ne adresleri kaldı ne telefonları
breaveheart 18 TEMMUZ 2013 / 00:35 1 0
Başka bir yerde daha aynı yorumda bulunmuştum tekrar edeyim Burhan arkadaş sende oku:)
İçeride halen bir çok zorluğa göğüs gererek dayanma noktasının son demlerine kadar çalışan 400 insan var.Yorumlarınızı yaparken burada çalışan arkadaşlarınıza zarar verebileceğinizi düşünün.Bu mücadele olmazsa burada bir çoğu haklı serzenişte bulunan arkadaşlar nasıl alacaklarını rahat tahsil edebileceklerini düşünüyor.Servus İyi Bir okul.Ayrılan herkes ve ben de Servus ismi ve kendi becerilerimiz ile çok iyi imkanlarda iş bulduk.Bu kazanımları da unutmayalım lütfen.Geride Kalan mücadele eden arkadaşlarımıza selam eder servusta geçirdiğim günleri hayal ederek o ruhu özleyerek herkese saygılarımı sunarım.Diren SERVUS!!
burhan servus 04 HAZİRAN 2013 / 15:03 0 0
ha bu arada bu fatıh projesı nı de servus alacak dıye bı hıkaye cıkardılar yanı aynı sızın gıbı bızde heveslendık ama havamızı aldık
burhan servus 04 HAZİRAN 2013 / 15:01 0 0
slm millet yine ben ve servusun son durumu batmak uzere ve artık bende sızın gıbı alacaklı durumdayım ve bende yoluma bakıyorum
burhan servus 15 EKİM 2012 / 21:57 0 0
arkadaşlar slm herkese bu adamlar kımsenın parasını alacagını vermez suan sızın eskı proje mudurlerınız servus ta bızıde aynı cıkmaza soktular bızde alacagımızı alamıyoruz bence herkes yoluna baksın
adem yildirim 12 EYLÜL 2012 / 02:49 0 0
Turkiye'nin en iyi en prestijli bilisim sirketiydik.2009 yilinda arizalara parasizliktan gidemiyorduk cunku yakit alacak parayi bile bulamiyordu sirket.musteriler niye gelmediniz diye sordugunda cok yogunduk gelemedik diyorduk ama son zamanlarda bazi ozel musteriler yakit paran yoksa gondereyim bile diyorlardi.o durumdayken bile calistik,paranizi odicez dediler.su anda davaya bakan avukatim bile cevap vermiyor.artik o bile umudu kesmis paradan.istanbul-camlica ofis eski calisanlarindan adem.
adyildirim@yahoo.co.uk
metehan 04 AĞUSTOS 2012 / 17:29 0 0
Meteksan mağduru olan bütün arkadaşlara geçmiş olsun gerçekten zor bir durum alcağını alamamak benimde başımda aynı dert var ama ben servus bilgisayar personeliyim bizimde sonumuz aynı olacak nede olsa tarih tekerürden ibaret arkadaşlar servus bilg. sondurumu hakkında bilgisi olan varmı malum ankarada olmadığımız için gelişmelerden haberimiz olmuyorpersonele bişe anlatmıyorlar tek söyledikleri düzeleceyiz sıkıntılardan kurtulacayız hep boş laf
Son Durm 05 HAZİRAN 2012 / 21:31 0 0
Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Meteksan iflas etti , 5 krs mal varlıgı yok. Herkes afiyetle bir bardak soguk su içsin. Hepimiz kazıklandık. bizi bu duruma getirenler utansın.
ADANA Çözüm Ortağı 06 NİSAN 2012 / 08:55 0 0
Gelişme varmı acaba? İflas erteleme deniyor, İflas kararı çıktı deniyor, itiraz edilecek deniyor?
durum 11 MART 2012 / 15:57 0 0
Meteksanın herhangi bir maddi varlığı yok, elinde proje olmadığı için gelecek parada yok. bence iflas masasına yazılmanın bile bir anlamı yok.
köstem günün birinde yurtdışındaki paraları getirip alacaklılara verirse birşeyler olur .
ADANA Çözüm Ortağı 07 MART 2012 / 17:24 0 0
Son durum nedir acaba? İflas Kararı çıksa, İflas masasına yazılacağız veya Muhasebe açısından Tahsil edilemeyen alacaklara kaydedip vergiden düşeceğiz. Ne olacak bu işin sonucu bir netleşseydi...
Bilgisi olan varsa bilgi vermesi ricası ile....
Analiz 04 MART 2012 / 17:41 0 0
Meteksandan alacaklı olanların tek çaresi var , bu paraları Bilkent Holding ten almak ; toksa üzerine soğuk su içeceğiz .
Mağdure 22 ARALIK 2011 / 16:46 0 0
Alın terimiz olan paralar Sedat ın açtığı sırdaş hesaplarda saklanıyor.

Bilginize.
Saldıray Berk Yalanı 12 ARALIK 2011 / 14:40 0 0
Fatih Projesinden bir iş alamıyor ki ödesin.
Saldıray Berk 06 ARALIK 2011 / 08:54 0 0
Alper Köstem bu paraları elbet bir gün ödeyecek, Fatih Projesi bu ödeme için çok büyük bir kaynak.
ADANA Çözüm Ortağı 01 ARALIK 2011 / 17:13 0 0
Merhaba,
Meteksan’ la çok iş yaptık, parada kazandık, son 2-3 yıl bizde alacağımızı alamadık, bizimde düzenimiz etkilendi. Bardağın dolu tarafı ile bakmaya çalışıyorum ve belki sadece kendimi kandırıp, sanki birgün gelecek “bu alacaklar ödenecek” diyor içimden bir ses…
Çünkü dişimizle tırnağımızla binlerce kilometre yol yapılarak son kuruşuna kadar hak edilmiş, zor kazanılmış alınterimizdi…

İşlem Elektronik Bilgisayar Sistemleri / ADANA
Ergun İNCE
0322-4590000
ne zaman 02 KASIM 2011 / 12:20 0 0
Alper Köstem artık bir açıklama yapsın. Hakkımız olan paraya artık piyango gözüyle bakar olduk.
Saldıray Berk 28 EKİM 2011 / 10:07 0 0
Alper Köstem'in en son açıklaması 2.ağız ama sağlam,
Fatih projesi için Çinli iş ortakları ile görüşüyoruz. Bu büyük bir pasta Aktera olarak bu pastadan büyük bir pay alma peşindeyiz. Alacaklıların alacakları fazlasıyla ödenecektir.
Yalakalara 05 EYLÜL 2011 / 15:01 0 0
***************Meteksan ÇalışanıTarih 03 Ağustos 2011, 12:08 *************
Arkadaşım sen neler zırvalıyorsun allahını seversen ... yok bizim paramızı ödemek için ırak ta iş arıyormus, yok istese 20-25 bin tlye iş bulurmuş muş muş...
Arakdaş sen paranı aldıysan sus bırak acımızı biz bize akıtalım sen niye nane oluyorsun.
Toplamda kaç paraymış bu 300 kişinin alacağıda ödemek için ırak ta iş yapmak zorunda kalıyormuş.
Git işine ağrımı bozdurma benim...

Alper köstem gibi biri daha varmı demişsin allah göstermesin anası onu doğuracağına taş doğursaymış daha iyiymiş.
Yeter be siz bizim neler çektiğimizi neren bileceksiniz yuvası yıkılanlardan mı istersin rezil kepaze olanlardan mı????
Meteksanı tekrar kursa çalışmazmısınız demişsin ..... töbesi kabul olurmu????
Ben çalışmam arkadaş.
Allah çoluğundan çocuğundan çıkartmasın diyordum ama kendi nefsi buna müsade ediyorsa allahından bulsun hepsi...
Alacaklı 02 EYLÜL 2011 / 00:00 0 0
Alper köstemin ve bu kayyumun telefonuna ulaşabilirmiyiz? Elinde olan varsa rica ediyorum tiamen@gmail.com adresine gönderirse sevinirim. iyi bayramlar arkadaşlar hepinize.
Hayırlı Ramazanlar 25 AĞUSTOS 2011 / 08:24 0 0
Bu ramazanda parayı alamadık, nice ramazanlara,
İyi bayramlar..
soguk su 20 AĞUSTOS 2011 / 21:39 0 0
Arkadaşlar , Köstem kimseye 5 kuruş para vermez. Köstem den alacaklı olan herkes buzdolabını açsın oradan bardağına bir bardak su doldursun ve afiyet ile içsin.
Meteksan Tarih Oldu 17 AĞUSTOS 2011 / 16:25 0 0
Köstem Türkiye de şimdiye kadar yapılan en büyük şirket boşaltma operasyonunu gerçekleştirmiş ve iflas erteleme kılıfını uydurmuştur. Hepimize geçmiş olsun. Köstem e de haram olsun.
telefon numarası 17 AĞUSTOS 2011 / 08:19 0 0
Arkadaşlar bende telefonu var isteyenle paylaşabilirim.
Köstem den 1001 Gece Masalları 16 AĞUSTOS 2011 / 16:26 0 0
Alper Köstem son alacaklarını da toplayıp iflas vermeden önce yurt dışında iş alıyor, personel alacakları ödenecek masalına başladı. Yurt dışından aldığı kesin bir iş yok, sadece görüşme var. Kirasını ödemediği için tuttığu bürodan da çıkartıyorlar.
Meteksan Alacaklısı 16 AĞUSTOS 2011 / 08:31 0 0
Hayaldi hayal kaldı..
Taşeron 16 AĞUSTOS 2011 / 00:47 0 0
Arkadaşlar bu adamın ofisi telefonu vs. varmıdır? Tüm ofisler kapatılmış, daha firmaya ulaşılamıyor ne işi alacak 1 kişi bana söyleyebilir mi? iflas erteleme var. para da alamıyoruz. Şekerbank da çalışan arkadaşımıza sordum nedir olay diye. belli diyor firmanın içini boşaltmak için danışıklı dövüş yapıyorlar diyor. Elbette daha iflas vermediler çünkü üstteki arkadaşın dediği gibi muhtemelen alınacak ve zimmete geçirilecek para var. Benim eski ortağa hala utanmadan bizim işleri yap vs. diyorlarmış. Yuh diyorum ya. bu saatten sonra başında alper köstem oldukdan sonra ismi takunya aş olsa bile kimse bu firmaya iş vermez.
Meteksan Alacaklısı 15 AĞUSTOS 2011 / 08:51 0 0
Bayramdan önce ödese ne güzel olurdu...
Hani desek " Hayaldi Gerçek Oldu" diye
meteksan çalışanı 13 AĞUSTOS 2011 / 10:35 0 0
merhaba
iflas ertelemenin asıl nedeni nedir? Şirket aktiflerinin muhafaza edilmesi değil midir? Şirkette heryer kapatıldı. Taşınır, taşınmaz, çalışan vb. aktif kalmadı doğru mu? Peki bu adamlar bunu görmüyor mu? Görüyor. Peki neden halen iflas vermiyor. Çünkü ortada alınan ve/veya alınacak para var. Avukatların dikkatine
Meteksan Çalışanı Yalanı 10 AĞUSTOS 2011 / 09:29 0 0
Alper Köstem yalanlarına devam ediyor. Mağdur ettiği insanların parasını ödeyecek kadar namuslu, ahlaklı ve vicdan sahibi olsaydı bu işe zaten yapmazdı. Ayrıca mahkemeye vermiş vermemiş gibi bir ayrım yapamaz, şirket onun değil kayyumun denetiminde.
Meteksan Çalışanı 09 AĞUSTOS 2011 / 16:47 0 0
Alper Köstem birgün tekrar eski meteksanı daha güçlü bir şekilde piyasaya çıkaracak.
Meteksan Çalışanı 09 AĞUSTOS 2011 / 08:28 0 0
Merhaba Arkadaşlar,
Kesin olmamakla beraber bayramdan sonraki ilk hafta personel ödemeleri yapılacaktır. Bu haktan sadece mahkemeye vermemiş çalışanlar faydalanacaktır.
Eski Çalışan 08 AĞUSTOS 2011 / 12:31 0 0
Mağdur olmama rağmen aklıma şu geliyor, Alper Köstem isteseydi işin en kolay yolunu seçebilirdi. IFLAS kararı aldırıp bu işten sıyrılabilirdi. Ama bakıyorum 2011'de hala iflas erteleme kararı alınmış. Bu da demek oluyor ki hala bir şeyleri kurtarma çabasında. Varsa kötü bir niyeti günahı boynuna. Ama eğer ki birgün bir daha meteksanı tekrar düzlüğe çıkarırsa tarih onu yazacak.
İhsan Doğramacı 07 AĞUSTOS 2011 / 14:45 0 0
Desenize İhsan Doğramacı diğer taraftan bizi izliyor. Cennet yada Cehennem...
Analiz 05 AĞUSTOS 2011 / 16:49 0 0
Arkadaşlar burada birçok yazı yazılıyor, eleştiriler yapılıyor. Hepsini okudum. Köstem birçok kişiyi ve taşeronu mağdur etti . Kişilerin evlerine haciz memurları geldi . Bu süreçte Köstem krallar gibi yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.

Fakat bu oyunda en kazançlı çıkan Bilkent Holding oldu . Meteksanın tüm borçlarından ve çalışanların kıdem tazminatlarından kurtuldu. Metaksan Bilkent Holding tarafından köstem'e satılırken perde arkasında neler konuşuldu ? İşin özü burada ...............
işten atılan eski meteksanlı 05 AĞUSTOS 2011 / 16:27 0 0
Meteksan çalışanı arkadaşım. Hepimiz bilişim sektöründeyiz meteksanın tekrar eski günlere dönmesini , ülkemizde o büyüklükte bir firmanın tekrar var olmasını canı gönülden isteriz. Fakat Alper in ne kadar hayalperest bir insan olduğunu ve karşısındaki kişiyide çok kolay etkiliyebildiğini hepimiz biliyoruz. Sonuç olarak Alper çocuklara masalları anlatmaya devam edecek , istiyenlerde bu masallar ile tatlı rüyalara dalacaklar. 3 yıl 5 yıl v.s. geçecek alper aslanlar gibi yaşantısına devam edecek masal dinleyenlerde bu masallar ile hayallere dalacaklar. İşin aslı ve özü budur.
Meteksan Çalışanı 05 AĞUSTOS 2011 / 11:18 0 0
Sizler Alper Köstem'i tanımıyorsunuz onu işe alacak o kadar çok firma varki, Meteksan'ı bile satın alırken cebinden 1 kurş çıkmadan aldı, o kadar banka neden kredi verdi sizce, ama tarih tekerrürden ibarettir. Bir gün buraya Alper Köstem hakkında karalama yapanlar, Meteksan'a tekrar girebilmek için sıraya girecekler. Çalışmalar son hızıyla devam etmektedir. 3 yıl sonra bir dev tekrar varolacaktır.
Gerçekler 04 AĞUSTOS 2011 / 23:53 0 0
Meteksan çalışanı arkadaşım, lütfen hayal kurmayı bırak . Alper bu borcu ödemez. Para kazansada ödemez. Alper son derece zeki bir insan , şirketin bu duruma geleceğini bilmiyormuydu, işin içinde kötü niyet var. Ayrıca Alper hiç bir yerde iş alamaz , kimsede onu işe almaz . Hayal kumayalım.
Selamlar... 04 AĞUSTOS 2011 / 12:00 0 0
Doğru o kadar işçisini dolandıran başka kimse yok. Yanında olma kısmını da kendi adına yaz. yanındayız falan nasıl bir yalamalıktır bu yaa ....
Meteksan Çalışanı 03 AĞUSTOS 2011 / 12:08 0 0
Selam Arkadaşlar,
Bugün Alper Bey ile telefonla görüştüm, her zaman olduğu gibi hala işleri kovalıyor, niye biliyormusunuz bizlerin parasını ödeyebilmek için ve buna ben inanıyorum. Siz olsanız Alper yerinde bu durumda inanıyorumki çoktan iflas verirdiniz. Şöyle bir düşünün Alper Köstem iflas verse tüm borçlardan kurtulsa Ceo olarak iş yapabileceği en az 100 firma vardır ve alacağı maaş en az 20-25 bin tl. Yaşam standartları şu ankinin kat kat üstünde olur ve kafası rahat olurdu. Sayın Alper Köstem şu an Irak Projesini yapmasının tek bir amacı var personel acaklarını ödemek ve Meteksanı tekrar eski meteksan olarak düzlüğe çıkarmaktır. Biliyorsunuz ki bu sektörde en güzel günlerimiz Meteksan zamanında idi hepimiz yıllar geçmesine rağmen hala o günleri özlüyoruz. Meteksan düzlüğe çıksa eski imkanları yeniden verse söyleyin bana hanginiz iş başı yapmaz. Arkadaşlar rahat olun Herkesin parası son kuruşuna kadar ödenecektir. Ben buna inanıyorum. Alper Köstem ile her görüşmemde bu kanaata varıyorum. Söyleyin bana Ülkemizde kaç tane Alper Köstem var. Bence bu değerlere sahip çıkmalıyız. Alper bey daima yanınızdayız. Saygılarımla
Mağdur iş ortağı 02 AĞUSTOS 2011 / 14:07 0 0
Alper , sana güvendik , paramızı alamadığımız halde aylarca ailemizden kalan mülkleri satarak senin işini yaptık , şimdi ne evim kaldı ne arabam , kalan sadece banka borçları. bunun vebalini nasıl ödiyeceksin. Sen borçlarını ödemeden sakın ölme , yoksa bu kadar madur seni öbür dünyada rahat bırakmaz..
Eski Meteksanlı 31 TEMMUZ 2011 / 11:41 0 0
Alper eskidende hayalperestti, şimdide. Alper; hayal kurmayı bırak gerçekleri gör. Sen bundan sonra dünyanın hiçbir yerinde iş alamazsın.
alper is a big bull shit 27 TEMMUZ 2011 / 19:23 0 0
Alper bey bu kadar ınsanın hakkını yedın.param yok dıyorsun ukrayanlarda paraları kızlarla yıyorsun.her ay ukrayndasın masallah.
Selamlar... 27 TEMMUZ 2011 / 09:00 0 0
Yazmak bile gereksiz. Hemen gaza gelip doldurmuşsunuz. Kendinizi üzmeye değmez.
Paraları unutun çoluğunuzun çocuğunuzun bütün ümmeti Muhammedin başından çevirip verdiği sadakası olsun unutma ''ne verirsen elinle o gelir seninle ''
Ama rakı sofrasında yeme paraları o kadarı biraz ağır olur....
Cihan Soylu 25 TEMMUZ 2011 / 16:50 0 0
Bu şirketten parası alan 1300 kişi üst düzey çalışanlardı,
hem rusya ofisi her hafta ziyaret ettiler, hemde paralarını aldılar..
Ne zaman adam olursun ? 25 TEMMUZ 2011 / 02:21 0 0
Adamlıkla en son problemi olacak kişilerdeniz... Sen bilgisayar başında mabedinin acımasın diye altına 2 minder daha atarken, hala ve hala şube şube yardıran yüzlerde müşterinden çözülemeyen işler için sitem duyan ve eminim senden daha çok utanan insanlar bunlar..

Ee tabi doğal olarak senin kadar araştırma yapamadık? Çalışıyorduk arkadaşım kusura bakma..
Ne zaman adam oluruz? 20 TEMMUZ 2011 / 13:48 0 0
Paramızı alamadık diye yorum yapmak yerine parasını alanlardan akıl aldığımızda! - Kızmayın ama 6 ay maaşınızı almadan ne diye çalışmaya devam ettiniz? Verseydiniz icraya o tarihte! Eğer 1300 kişi bilgisi doğruysa ben o kişilerden biriyim.

Siz değerli arkadaşlarıma bir fikir vereyim. Avukatınız ile konuşun, paramız yok diyen Meteksan'ın yurtdışındaki iştiraklerinin niye hiç gündeme gelmediğini öğrensinler!
Fenasi Kerim 18 TEMMUZ 2011 / 17:55 0 0
Çok merak ediyorum bu adam nasıl ölecek... Üzerinde bu kadar kul hakkı var iken...
alperzede 11 TEMMUZ 2011 / 17:19 0 0
Alper Bey,

Biraz da İngiltere ye kaçırdığınız bir kaç yüz milyon sterlincik gibi önemsiz konuları açıklar mısınız?
Mağdurum da mağdurum.. 10 TEMMUZ 2011 / 00:29 0 0
Yukarıda kimseyi zorla çalıştırmadı diyen yalaka...Sen hala neyin peşindesin,bu şirketten 38 bin Tl alacağım var benim,bugün yarın diye yalan söyledi yalakalık yaptığın şahıs..Son ana kadar hep bekledik,çalıştık,kimseyi satmadık ama bizi sattılar..Sen kime ne söylüyorsun?
Saha Elemanı 09 TEMMUZ 2011 / 19:13 0 0
11 ay maaş almadan çalıştım... Art niyet yoksa Helal olsun.. ekmek yediğimiz yere laf söylemek haddimize değil.. ama varsa bi artniyet ahirette çok alacağım var demektir. 300 kişiden çok tanıdığım varda. 1300 kişiden 1 tanesini bile tanımıyorum.. Bu bir tesadüfmü.?
mağdure 08 TEMMUZ 2011 / 21:01 0 0
bu yorumları yapması beni açıkcası hiç şaşırtmadı.şirketteyken bile ne zaman toplantı yapsa maaşları en kısa sürede alacağımızı söylerdi ki bu yalanları söylerken içerde 6 maaşımız vardı ! şaşırdığım şey şu noktada bile hala yalan söyleyebilmesi.meteksan küçülmedi bitti,yokoldu!!! kendisi her zaman lüks yaşamına devam etti olan hep biz çalışanlara oldu.keşke satın almasaydın şirketi de onca kişinin hakkını yemeseydin.yazıklar olsun sen ve senin gibilere.
belkide şimdi miami'de lüks tatilinde, elinde puronla bunları gülerek okuyosundur.bizde iş bulcaz diye burda hala bi tarafımızı yırtalım! ( afedersiniz)
başka bir mağdur 07 TEMMUZ 2011 / 18:20 0 0
yazık o kadar insanın parası uçup gitti. Ne zaman vereceksin onu da söylesen ?
Mrt 07 TEMMUZ 2011 / 17:27 0 0
Ben ve tanığım herkes sanşsız 300 ün içinde. Kaybedenler kulübüne hoşgeldiniz.
alper durkan 07 TEMMUZ 2011 / 12:22 0 0
Meteksan Sistemde çalıştığım süreçte %90 düzeylerinde performans sergiledim. Sayılı personelin altından kalkabileceği işlere imza attım. İşteki en son günüme kadar alacağım maaşın hakkını verdim. Sonuç ortada Alper köstem bey İstanbul kemer country civarlarında lüks konaklarda kalırken, ben kiramı ödeyemediğim için evimde çıktım. Yaklaşık 1.5 senedir mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum. 2009 yılında Alper köstem Ankara içinde benimde olduğum bir toplantıda gözlerimizin içine bakarak bir söz verdi, ama sözünü tutamadı. Teşekkürler Alper Köstem
Meteksan calisani 07 TEMMUZ 2011 / 06:46 0 0
Bütün bunlar tıpkı kendisi gibi koca bir yalan, heleki çalışanlarının 1300 unun alacaklarının ödenmesi ve geriye kalanların borcunu ödeme arzusu tamamen fasarya. Hiçbir zaman ödemeyi düşünmediği çok acik ortada. Artık bu bağırsak gürültülerini kesip insanların alacaklarını ödemeye başlamanın vakti gelmedimi? Bu kadar insanın hakkını yemek seni bu dünyada da öbür dunyadada iflah etmez.
KraL.
meteksOn 06 TEMMUZ 2011 / 19:28 0 0
Söylediklerinin yarısı olmuş olsaydın şuan bu durumda olmazdın. Onun için herşeyden ders çıkarmayı biliyorsan bundan da ders çıkarmlısın boş lafla gemi yürümez.
zelzelemeteksan 06 TEMMUZ 2011 / 18:09 0 0
ibrahim tatlıses den '''YALAN''' parçasını armağan ediyorum. gözyaşlarını başka bahara sakla
Meteksanzedelerdenbiri 06 TEMMUZ 2011 / 17:08 0 0
Yazık gerçekten ilkönce şu bizim paraları ödesen de sonra atılsan bu işlere Hakkımızı yedin şimdi başkalarının canınımı yakacaksın Alper Bey...Ayrıca Meteksan küçülmedi yok oldu
mutfakta nelervar 06 TEMMUZ 2011 / 11:48 0 0
Mutfakta olanlar bilir Resmen Şirketin içini boşaltıp Sattılar insanlar 5 aylık maaşını alamazken Miamide tatiller yapıldı piyasayı biraz daha kemirme çabasından başka birşey değil... 300 kişiden biriysem hiç böyle bir çabada görmedim...
1300 kişiyi bilmeyen görmeyen 300 kişi 06 TEMMUZ 2011 / 11:03 0 0
uzun bir süre bu firmada örev aldım.
Evet bir okuldu bir dostluk yeriydi orada evlendim orada öğrendim orada askere gittim ve orada çocuğum oldu..
Artık herkes ast üst ilişkisinden ziyade usta çıkarak abi kardeş ilişkisindeydi. Ve herkes işinin ciddiyetindeydi.
Buna rağmen ahtevefa olarak beş ay altı ay kimi daha fazla maaşsız çalıştı ve şirket giderlerini dahi şahsi kredi kartlarından ödedi..
Gelelim parası ödenmemiş 300 kişiye ben parası ödenen 300 kişiyi tahmin edebiliyorum ancak eminimki 1300 kişi halen alacakları için mücadele ediyor.
Bu yüzden Meteksan'a saygım sonsuz ve halen özlemle aramaktayım ancak yönetim kadrosuna saygım zerre kadar yok...Çünkü ben ve arkadaşlarım ne yaşadıklarını gayet iyi biliyorlar.
Sevgili Ayhan bey bir araştırma yaparken lütfen detayları iyi inceleyin ve diğer taraflarıda dinleyin araştırın..
Köstemzede 06 TEMMUZ 2011 / 10:10 0 0
Alper köstemin yalanlarına inanarak aylarca şirkette maaş almadan fedakarlıkla çalıştık fakat son noktada bizi tazminatsız içerde maaş alacaklarımızla gönderdiler. Hangi 1300 kişiden bahsediyor. Ayrıca bazı gerçekler var. Hiç dünya krize girdi Bir banka krediyi geri çağırdı demesin Bunların hepsi planlı bir oyunun parçası. Zaten şirketi içerden boşalttılar. Bunu fark eden Bilkent holding şirketi satmak istedi. Aylarca süren denetlemeler sonucunda şirket satılamadı. Netice Alper Köstem kendisi almak zorunda kaldı. Gerisi çorap söküğü gibi geldi. Oyüzden birde utanmadan böyle yerlere çıkıp personel alacaklarını düşünüyorum demesin. İnsanlara birde çalışanlara kendi dava açtı neymiş fazla mesai davasını kazanamamış avukatlık parasını çalışandan tazmin edecekmiş. Tazminatını ödemediği çalışanına birde icra göndermeye kalktı. Yani uzun lafın kısası hiç birşey göründüğü gibi değil.
sen çok zor nefes vereceksin... 06 TEMMUZ 2011 / 03:23 0 0
hayatta bazı insanlar vardır..bunlar ne ölebilirler nede yaşıyabilirler..bu kadar insanın hakkını yemiş biri olarak sende bu insanlardan birisin..zaten dürüst olsaydın 2 senedir alacaklarını bekleyen ve sayende magdur olan insanları düşünür ödemeleri yapardın..ama astoryada ofis tutmak kanserli borayala bogazda 4 tane makarnaya 7 milyar hesap odemek..çıraganda kalmaktan fırsat bulamadın...
kısacası kul hakkı nedir bilirmisin??? zaten bunu bilmiyorsan ahirette öğreneceksin..ve sana acizane tavsiyem bence bu haldeyken vefat etme...
insanlar issimleriyle yaşarlar ne olursa olsun isimleriyle anılırlar senin isminin önünde seni tanımlayacak sıfatlarla anılacaksın..yazık..yazık....
Gerçekler 06 TEMMUZ 2011 / 00:11 0 0
yazının tamamını okuduğumda gerçeklerden bahsedildiğini anlayabiliyorum. (Hatta bu yazı gerçeklerin %10 u diyebilirim) Yarım bardak suya, Yarısı dolu olan bardakta denebilir yarısı boş olan bardakta. Bu tamamen hangi açıdan baktığımıza bağlı. Alper bey 300 kişi demiş ama bence 300 kişide yok, Finansal raporlar...vs bilgi sahibi olan birisi olarak 1000 den fazla kişinin alacaklarını kuruşuna kadar aldığını biliyorum. Benim gibi 2-3 maaşı kalmış kişileride almış sayarsak 1300-1400 kişi alacaklarını aldı. Şirket 2 yıldır nerdeyse zor durumda, bu süreçtede 2-3 maaşın önemi olmaması gerekir. 1000 lerce kişi mağdur demek kolay, Meteksan bu kişileri zorla çalıştırmadı, asıl Meteksan sayesinde 1000 lerce personel krallar gibi yaşadı, 100 lerce Taşeron kral oldu, 10000 ler belki Meteksan ve Alper Köstem sayesinde etiket yaptı....vs. Olaylara lütfen herkes tarafsız baksın...
Cihan Soylu 05 TEMMUZ 2011 / 23:11 0 0
Yalan Yalan Yalan Alper ver paramızı artık alper
meteksansıra 05 TEMMUZ 2011 / 22:15 0 0
o başarılı dediğin projelerin sahibi aç aç çalıştırdığın teknisyenlerdir. ver artık paramızı.
Mağdurum da mağdurum.. 05 TEMMUZ 2011 / 14:23 0 0
Yalan söylüyorsun,artık sana hiç kimse inanmadığı için Türkiye'de iş alamıyorsun,yüzlerce insanı mahvettin,personel ayrıldığı için daha zor durumda kaldık diyorsun,ne yapacaktı maaşını alamayan evini geçindiremeyen insanlar söylermisin..Yazıklar olsun sana..Senden hala 7 maaş ve tazminat alacağım var,eğer alamazsam hakkımı helal etmiyorum...
Meteksan Marmara 05 TEMMUZ 2011 / 13:45 0 0
Beni bana övme bana paramı ver!!! Ahirette görüşücez umarım. 5 sene emek verdiğim firmamdan 5 kuruş para almadan 3 maaş alacakla ayrılarak askere gittim.. Neden, Senin yüzünden. Sen kim firma satın almak kim. Bırakmadın alsın Telekom. Hepimizi mahvettin. Bu ahla çok yaşamazsın.
Faruk Terzioğlu
Meteksanzedelerden biri 03 TEMMUZ 2011 / 21:27 0 0
Yalanlardan bıkmadın mı Kostem? Hangi davalardan para kazanacaksında para odeyeceksin personeline. Satın aldığın avukatların bile terketti seni. Irak ta proje alabilmek için mi böyle asparagas bir haber yaptırdın ne kadar verdin bu haber icin. Sonra kendin mi gidip yapacaksın o projeyi yoksa piyasada bedava çalıştıracak başka enayiler mi buldun? once dürüst ol çalışanlarının parasını ödemesen bile erkek gibi telefonuna cevap ver. Kiminle ne kadar indirdin cebe bu Meteksan Sistem i bu hale getirmek için onu söyle.
meteksan mağduru 30 HAZİRAN 2011 / 12:49 0 0
mağdur ettiğin binlerce insan artık yalanlarından bıktı.
Günah çıkarma 29 HAZİRAN 2011 / 13:59 0 0
Bu nedir şimdi, günah çıkarıp sektöre dönme çabası mı?

Zararına iş almadık demek, ne kadar doğru. meteksan ile aynı ihalelere girmiş firmaları yorum yapmaya davet edelim bence...
meteksanzede 28 HAZİRAN 2011 / 11:38 0 0
İçeride kalan parasını alamayan 300 kişiden biriyim demek.. 1300 kişinin paralarını aldığına inanmayı da çok istiyorum.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics