Dosya 04 MART 2012 / 18:11

BT’de verimlilik = Sanallaştırma

Kurumsal BT uygulamalarında kaynakları doğru kullanmanın anahtarı olan sanallaştırma, tüm detayları ile dosyamızda.

Her gün biraz daha gelişen donanım dünyası performans anlamında büyük güven verse de gerçek hayatta işler her zaman sanıldığı gibi gitmiyor. Barındırma, işletme, güncelleme, bakım ve enerji maliyetleri üst üste konduğunda ortaya çıkan tablo BT yöneticilerini tatmin etmiyor. BT her zaman daha az donanım kullanarak daha fazla işin üstesinden gelmenin peşinde…
Sanallaştırma tarafındaki gelişim ise bu donanımları en iyi şekilde kullanarak ortaya bir değer koymak için geliyor. Sanallaştırma ürünleri, o güne kadar 10 sunucuyu besleyerek yaptığınız işi 2 sunucuda bitirebiliyor.
Sanallaştırma konusunda hazırladığımız bu dosya, sektörün görüşlerini bir bir kağıda aktarırken birçok önemli noktayı da ön plana çıkardı. En az ürün kadar uygulamanın da hayati önem taşıdığı sanallaştırmada ihtiyaç ve durum analizinin önemi, donanım bağımlılığının ortadan kalkması, mevcut donanımın randımanı artarken aslında önemini kesinlikle yitirmemesi, konsolidasyon ile sağlanan avantajlar öne çıkan konu başlıkları oldu.
ETİKETLER : Dosya Sayı:861
YORUMLAR
Halil ŞENGONCA 08 MART 2012 / 14:16 0 0
Saygıdeğer Bulut Bilişim 2012 paydaşları,

BThaber dergisinde gördüğüm bir makaleyi sizler ile paylaşıyorum.

http://www.bthaber.com/?p=19548&cat=18&sayi=SAYI:861

H.Şengonca

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics