Dosya 02 TEMMUZ 2012 / 13:29

BT optimizasyonunda başarı doğru yatırıma bağlı

BT optimizasyonu ile ilgili gelişmeler dosya sayfalarımızda.

Günümüzde BT optimizasyonu, ses görüşmelerinin IP üzerinden yapılması, sunucu tarafında sanallaştırma, masaüstü sanallaştırması, ağ hatlarında konsolidasyon, veri depolama sistemlerinin optimizasyonu ve çevrimiçi mesajlaşma sistemlerini kapsayacak halde genişliyor.

BT yöneticilerini gündemindeki en sıcak konu da bu. Öte yandan heterojen bilişim kavramının da hayatımıza hızla girmesiyle birlikte kurumların BT süreçlerini optimize etmeleri daha da önem kazanıyor.
BT optimizasyonu maliyetlerin en üst düzeyde kontrol edilmesi, sürekli artan rekabet ve değişen iş yapma biçimleri nedeniyle tüm şirketlerin stratejik iş hedefleri arasına girdi. Yarattığı faydalar nedeniyle iş süreçlerinin ayrılmaz parçası haline gelen BT teknolojileri ve hizmetleri, toplam harcamalar içinde çok önemli bir yer tutmaya başladı. Büyük veri merkezlerinin, artan iş ihtiyaçları nedeniyle yönetimi giderek güçleşen karmaşık iş yazılımlarının ve geniş sunucu parklarının ağırlığı altında ezildiğini söylüyor. İş hayatının yoğun temposu ve rekabetin BT altyapılarında denetlenemez ölçüde genişlemeye neden olurken, ortaya çıkan uyumsuzlukların da teknolojiden beklenen verimliliğin önünde ciddi bir engel de oluşturuyor. Bu açıdan bakıldığında bilgi teknolojisiyle ilgili kaynaklarını doğru kullanmak isteyen tüm kurumların, belirli dönemlerde optimizasyon yatırımlarını yapma ihtiyacı duymaları çok doğal.
Kurumlar için en önemli verimlilik kalemlerinden olan BT yatırımlarının optimizasyonunda doğru sonuçlara ulaşabilmek için dikkat edilecek noktalar bulunuyor. Uzmanlara göre, başarılı bir BT optimizasyonunda hem yol haritası hem de bakış açısı önem kazanıyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:878

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics