Dosya 06 MART 2011 / 18:00

Bulut dünyayı sarıyor, her işlem tek noktada buluşuyor

İnternetin insan hayatındaki etkisini, küreselleşmeyi ve etkileşimi ne denli artırdığını son dönemde Tunus’ta başlayarak neredeyse tüm Kuzey Afrika ülkelerini saran ayaklanmalarda şahit olduk. Bireysel kullanıcıları bu kadar etkileyerek bir araya getirebilen ve kendilerince işlerini görmelerini sağlayan internet kurumsal kullanıcıların da organizasyon yapılarının vazgeçilmez bir parçası, hayat damarlarından biri haline geldi. Geniş bandın yayılması her işletmenin, sanal sandığımız aslında tamamen gerçek olan dünyanın içinde yer almasını sağladı. Bu doğrultuda iş çözümleri birbirine yaklaştı, bilgi farklılıkları azaldı. Kısacası artık bireylerin sosyal ağlarda yaptıklarını şirketler bulut bilişimle birlikte iş hayatında yapabilmeye başladı.
Bulut sınır tanımadan büyümeye devam ediyor. Verileri barındırmasının yanında istenen tüm işlemlerin üzerinden yürümesine olanak tanıyor. Bulut, dünyadaki tüm şirketlerin ortak kullanabildiği, her ihtiyacının tek yerden sağlanabildiği dev bir makineye dönüşüyor. Bu dev makinenin neden günümüzde bu kadar gündeme geldiğini, yasal engelleri ve bundan sonra neler olabileceğini inceledik.
ETİKETLER : Sayı:811
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN