Dosya 13 KASIM 2011 / 16:38

Bütünsel kontrolde OT/VT farkı

Otomatik tanımlama ve veri toplama, kısaca OT/VT alanında yenilikler ve sektörlere özel tercihler bu haftaki dosya sayfalarımızda.

Günümüz rekabet şartları, şirketlerin tüm kurumsal süreçlerinde planlı, hesaplı, ölçülebilir ve yeri geldiğinde kontrol edilebilir bir biçimde yol almasını gerekli kılıyor. Aksi bir durum, rekabette arka sıralarda kalmak, hatta sektörden silinmek anlamına gelebiliyor. Konu şirketin gerek birim bazlı gerekse bütünsel kontrolü olduğu zaman, farklı cihazlar ve yazılımlarla desteklenen OT/VT uygulamaları bir öncelik halini alıyor. Şirketlerin üretim, satış gibi başlıklarda yönünü çizmesinde birincil rehber olarak tanımlanan OT/VT uygulamaları, barkod çözümlerinden RFID uygulamalarına, son dönemde farklı mobil yapılara kadar uzanan zengin bir içeriği şirketlere sunuyor. İzlenebilirlik, kalite, zaman, verim gibi kavramlar söz konusu olduğunda, OT/VT çözümleri bir gereklilik olurken, bu çözümler şirketlerin kârlılığı, rekabette avantajları ve faaliyetlerin sürdürülebilirliği gibi hayati konularda belirleyici olabiliyor. Gelişen teknoloji, OT/VT çözümlerini de zenginleştiriyor. Mobil cihazlar için öne çıkan uygulamalar bunun ilk akla gelen örneği. Teknoloji geliştikçe, rekabet hızı her sektörde arttıkça, şirketler de kontrol sürecinde OT/VT desteğiyle başrolde olmayı, kurumsal faydaları bu şekilde elde etmeyi sürdürecek.
ETİKETLER : Dosya Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN