Dosya 14 HAZİRAN 2010 / 09:00

Daha azıyla daha fazlası için BT optimizasyonu

BT sistemlerinin verimli ve maliyet etkin olması optimize yapılarından geçiyor. BT optimizasyonuyla ilgili ayrıntılar, dosya sayfalarında.

Son yıllarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle kurumlar gerçekleştirdikleri BT projelerinin fayda/maliyet oranına artık çok daha fazla odaklanıyorlar. Kurumlarda BT yöneticileri maliyetleri düşürürken işletmelerinin hizmet kalitesi ve artan rekabet koşullarına ayak uydurma kabiliyetini de artırmaya devam etmeleri gerekiyor. Yani kısacası BT yöneticilerinden “daha azı ile daha fazlasını” vermeleri bekleniyor. İşte tam da bu noktada devreye BT optimizasyonu giriyor; Kurumlar BT optimizasyonuna ihtiyaç duyuyorlar.
BT optimizasyonu, maliyetlerin en üst düzeyde kontrol edilmesi, sürekli artan rekabet ve değişen iş yapma biçimleri nedeniyle tüm şirketlerin stratejik iş hedefleri arasına girdi. Optimizasyon, şirket içindeki ayrı ayrı duran bileşenlerin tek bir bileşen olarak kullanılması sayesinde maliyet avantajı sağlıyor. BT optimizasyonu tarafında bulut bilişim ise en öne çıkan konu olarak dikkat çekiyor.
Diğer yandan BT optimizasyonunu sadece BT maliyetlerini kısmak olarak da görmemek gerekir. Evet, BT optimizasyonunu öncelikli olarak maliyet optimizasyonu için atılmış bir adım olarak ortaya çıktı, ama maliyetin dışında BT optimizasyonu birçok faydayı da beraberinde getiriyor.
BT optimizasyonunda ihtiyaçlar ve öncelikler iyi belirlenmeli. Sadece günü kurtaran değil, yani sadece bugünün değil geleceğin de ihtiyaçlarını karşılayan çözümlere ve hizmetlerin tercih edilmesine dikkat edilmeli.
ETİKETLER : Dosya Sayı:775

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics