Dosya 06 ARALIK 2010 / 18:29

Depolanan veri nereye kadar artacak?

Dosyamızda veri depolama alanındaki yeni eğilimleri ele alıyoruz.

Gelişen teknolojiler, kullanıcı tarafında yükselen çoklu ortam ve sosyal ağ kullanımı eğilimi sayısal verilerin de bir anda büyük bir hızla artmasının önünü açtı. Tüm bunların yanında dünya çapında uygulanmaya başlanan e-devlet ve e-sağlık uygulamaları da gizli kalması gereken kişisel bilgilerin belirli sürelerde güvenli ortamlarda saklanması ihtiyacını doğurdu. Tüm bunlar da veri depolama ve güvenlik tarafında ciddi çözümlerin üretilmesinin önünü açtı.
Öte yandan artan verileri daha sağlıklı depolayabilmek adına üretilen çözümler yeterli olmayınca depolama alanları genişletildi, sanallaştırma ve bulut bilişim gibi kavramlar teknoloji dünyasının tam merkezine yerleşti. Uzmanlar depolanan verinin bu hızla artışının ne zaman yavaşlayacağını kestirmede zorluk çekiyor. Yapılan araştırmalar ise yeni sıkıştırma yöntemleri ve teknolojilerle depolanan mevcut verinin daha az yer kaplayacak hale getirileceğine işaret ediyor.
Son olarak yeni eğilim ve teknolojiler karşısında hem kullanıcıların hem de şirketlerin kendilerini hazırlaması ve bunlara ayak uydurması büyük önem kazanıyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:798

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics