Dosya 23 MAYIS 2010 / 18:00

Dünya dönüyor, sen ne dersen de…

Mobil uygulamalar konusunda gelişen son eğilimler bu haftaki dosya sayfalarımızda yer alıyor.

Dünya değişiyor, kullanıcı alışkanlıkları değişiyor, aygıtlar değişiyor, kullanım biçimleri değişiyor, bilgiye erişim yöntemleri değişiyor, hayat değişiyor… Mobil teknolojiler işin içine girdiğinde hep bir değişimden bahsediyoruz ve bu değişim sonuna kadar gerçek. Yol durumunu cep telefonundan öğrenen, gün içinde yağmur yağıp yağmayacağına camdan bakarak değil cep telefonuna bakarak karar veren, e-postaları kontrol etmek veya sosyal mecralarda yenilikleri paylaşmak için çoğu zaman bilgisayarını bile açmaya gerek duymayan bir kuşağa dönüştük. Kahvaltı haberlerinin tablet bilgisayardan seyredildiği, 10 günlük hava raporunun tek tıkla gün be gün önümüze serildiği, uzaktaki sevdiklerinizin yeni doğan bebeğini doğduktan birkaç dakika sonra görebildiğiniz, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’ndan Dalai Lama’ya kadar istediğiniz kişiye Twitter üzerinden derdinizi anlatabildiğiniz bir devirde yaşıyoruz. Bilgi denizinin görünmez dalgaları hepimizi çevreliyor, farkında olsak da olmasak da hepimiz bunun içinde yüzüyoruz.
İş hayatı da bu değişimden payına düşeni alıyor. Sahadaki bilgiyi anında merkeze aktararak oluştuğu anda sistemin bir parçası haline getirmek, onay ve karar verme süreçlerini geliştirmek, anlık iletişimle çalışanların sisteme katacakları değeri artırmak, kendi aralarında iletişim kurabilen akıllı makine ağları tasarlamak ve olası problemleri anında tespit ederek önlem almak, mobil teknolojilerin iş yaşamına sağlayacağı fırsatlardan sadece birkaçı.
Gerisi neredeyse hayal gücünüzle sınırlı.
ETİKETLER : Dosya Sayı:772

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN