Dosya 09 EKİM 2011 / 15:35

Engelleri aşmak için teknoloji gerekli

Günümüzde mevcut teknolojilerle engellilerin yaşadığı birçok soruna çözüm bulmak mümkün.

Günümüzde mevcut teknolojilerle engellilerin yaşadığı birçok soruna çözüm bulmak mümkün. Ayrıca geliştirilmekte olan, Ar-Ge sürecindeki birçok teknoloji de gelecekte engellilerin hayatını kolaylaştıracak, gündelik yaşamda karşılaştıkları zorlukları aşmalarına yardım edecek. Bu noktada en büyük açmazlardan biri, bu teknolojilerin tüm engellilere ulaşıp ulaşamayacağı.
ETİKETLER : Dosya Sayı:841
YORUMLAR
Rifat KILIÇ 13 EKİM 2011 / 13:11 0 0
Bir ortopedik engelli olarak Özellikle Görme ve durma engelli arkadaşlar için geliştirilen teknolojik olanakların devlet ve dernekler kanalıyla tüm engellilere kullandırılması gerektiğini düşünüyorum... teknolojik imkanlar 8.5 milyon engelli için yapılıp sadece istanbuldaki engellilere hitap etmemeli..

www.engelliler.net
Ahmet YILMAZ 12 EKİM 2011 / 10:04 0 0
Teknolojiyi engellilere entegre etmeden önce,toplumu engellilere entegre etmekte fayda var. Soru : En son ne zaman tekerleklşi sandalyeli birini gördünüz...? Hatırlamıyorsanız ciddi problem var.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN