Dosya 08 TEMMUZ 2011 / 18:02

ERP değişiyor, SAP de değişiyor

ERP ve iş zekâsı kategorilerinde alanında bu sene plaket alan SAP, geçen sene de aynı kategorilerde birinci olmuştu. İş zekâsı plaketini alan SAP Tükiye Pazarlama Bölümü Yöneticisi Erdem Aksakal, “İş zekâsı bizim önem verdiğimiz alanlardan biri. 2008 yılından bu yana sürekli katlanarak artan bir alan. Bu tarafta yeni teknolojilerde yatırım yapmaktayız. Dünyada birçok şirket satın aldık ve bu anlamda yeni teknolojileri kendimizde üretiyoruz. Şirketlerin ihtiyacı olan raporlama gibi veri madenciliği gibi iş zekâsının yeni alanlarını teknolojiyle mobilite ile yoğurup yenilikçi çözümler sunduğumuz bir alan. Buradaki büyümemiz devam edecek. Zaten bunun meyvesini de bugün burada gördük” şeklinde görüş belirtti.
ERP kategorisinde plaket alan SAP Türkiye COO’su Uğur Candan ise şunları söyledi: “SAP, ERP alanında ödül aldık. 12 yıldır ödül alıyoruz zaten. Kurumsal kaynak planlama amiral gemimiz. Dolayısıyla beklenen bir ödüldü bizim için. Ama şunu da söylemek de gereklilik var diye düşünüyorum. Terim aynı kalmakla beraber içeriği çok değişti. Bundan 10 sene önceki kurumsal kaynak planlama ile bugünün arasında dağlar kadar fark var. Yine de ödülü büyük gururla alıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:829
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN