Dosya 23 EYLÜL 2012 / 17:24

Finansta BT odaklı seri adımlar

Zirvenin ikinci günü açılışında finans sektörü ele alındı. ‘Finans/Bankacılıkta Sonraki Adım Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Türk finans ve bankacılık sektörünün yeni teknolojiye paralel gelişen BT uygulamaları konusunda farklı başlıklardaki yetkinliğini çeşitli güncel verilerle örnekledi. Sektörde müşteri bazlı terzi usulü, teknolojiye dayalı ürünlerin artacağını söyleyen Aydın, “Teknolojiye dayalı ürün ve hizmetler, sektörün BT şirketleriyle bağlantılarını güçlendirecek, Ar-Ge çalışmaları, verimlilik konusunda bir işbirliği ile çalışmalar yapılabilecek” dedi.
Türk finans sektörü dünyaya örnek oluyor
Finans / Bankacılıkta Sonraki Adım Konferansı’nın moderatörlüğünü Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri Kurucusu ve Genel Müdürü Işık Aydın Deliorman yaptı. Panelistler ise  Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu, DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, Türkiye Finans Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, ING Bank Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Sivri, BT Türkiye ve Doğu Akdeniz Genel Müdürü Mehmet Başer ve BI Technology Genel Müdür Yardımcısı Müjde Işım oldu. Türk bankalarının ürün ve hizmetleriyle dünyanın büyük oyuncusu olma şansı olduğuna odaklanılan panelde, sektörde dışkaynak kullanımının gelecek yıllarda öne çıkacağı üzerinde duruldu. Güvenlik konusunda izlenmesi gereken stratejilere dikkat çekilirken, yetkin İK temininin de zor olduğuna tüm katılımcılar vurgu yaptı. Bulut bilişimin sektöre sağlayacağı faydalara değinilen konferansta, tablet odaklı gelişmesi beklenen bankacılık hizmetleri ve mobil teknolojilerin bankacılık hizmetleri sunumunda kullanımı, doğru müşteri iletişimi, sosyal medyanın finans sektörünün geleceğindeki yeri de tartışıldı.
ETİKETLER : Sayı:889
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN