Dosya 12 ŞUBAT 2018 / 11:13

Geleneksel çözümler pek çok noktada yetersiz kalıyor!

Şirketler ve sektörler için veri akışının sayılarla ölçülebilir düzeyde olduğu günler bir hayli eskide kaldı. Bilgi çağıyla birlikte iş dünyası hızlı bir dönüşüm yaşıyor. Bugün sadece bilgi niteliği taşıyan veriler değil, verilerin sağlandığı kaynaklar bile hem çeşit hem sayı olarak takibi güç bir yelpazeye ulaştı. Zaman ve nitelikli bilgi ekseninde yaşanan yoğun rekabetin galibi olmak isteyen şirketlerin doğru adımları atabilmek için yenilikçi iş çözümlerine ihtiyaç duyduğunu kaydeden Logo Yazılım İş Analitiği Çözümleri Satış Direktörü Cem Cengiz Yılmaz, “İş analitiği de ihtiyaç duyulan yenilikçi teknolojilerden biri. Onlarca farklı kaynaktan elde edilen verileri hızla ve titizlikle işleyen ideal bir iş analitiği çözümü, şirketlerin karar alma mekanizmalarına kritik anlarda ihtiyaç duydukları anlık bilgiyi sunarak, rekabette bir adım öne çıkma fırsatını sunabiliyor” dedi.

Dönüşümün baş döndürücü bir hızla devam ettiği iş dünyasında geleneksel iş analitiği çözümlerinin pek çok noktada yetersiz kaldığını belirten Cem Cengiz Yılmaz, şunları kaydetti: “

Günümüzde iş analitiği uygulamaları, perakendeden üretime, finanstan telekomünikasyona her ölçekten ve sektörden firmaya fayda sağlıyor.

Veri kaynaklarının artmasıyla; videolar, bloglar veya sosyal medyanın dahil olduğu çok çeşitli kaynaklardan gelen verilerin kullanılması ve anlamlı bilgiye dönüştürülmesi, rekabette başarının sırrı oluyor. Onlarca farklı kaynaktan elde edilen karmaşık verileri hızla ve titizlikle işleyen ideal bir iş analitiği çözümü, şirketlerin karar alma mekanizmalarına kritik anlarda ihtiyaç duydukları anlık bilgiyi sunarak, rekabette bir adım öne çıkma fırsatını sunabiliyor. Gerçek zamanlı veri analizleriyle, iş performanslarının anlık takibi yapılabiliyor.

Son zamanlarda, tahminsel analitik uygulamalar da öne çıkıyor. Şirketler ellerindeki bilgileri analiz etmenin ötesine geçerek senaryolar oluşturabiliyor ve gelecekle ilgili tahminler yapabiliyor.

Günümüzde kurumlar, rakiplerine göre daha çevik ve hızlı olabilmek için iş analitiği çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Bu çözümlerin iOS, Android ve Windows gibi sistemlerle uyumlu çalışması ve internete entegre olması sayesinde, kullanıcılar veriye istedikleri yerden ve istedikleri zaman ulaşabiliyor. Kullanıcıların, işletmeleriyle ilgili güncellemeleri anlık takip etmesini sağlayan iş analitiği çözümleri, sahip olunan veriyi kolayca işleme ve rekabette avantaj yakalama fırsatı sunuyor.

Logo olarak, kurumlara hazır entegrasyonlar sunmayı önemsiyoruz. ERP, insan kaynakları ve müşteri ilişkileri yönetimi çözümlerimizle de şirketlere hazır entegrasyonlar sunuyoruz. Bu entegrasyonlar, Logo Mind Insight’ın kurulduktan kısa süre sonra Logo veritabanına bağlanarak yönetici gösterge panellerine ulaşmasına imkan veriyor. Ayrıca entegrasyonların sürekli güncellenmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Böylece iş analitiği proje süreleri kısalırken, sonuca hızlı erişilmesine ve proje maliyetlerinin düşürülmesine olanak sağlıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics