Dosya 24 HAZİRAN 2012 / 15:48

Gerçek iş hayatını deneyimliyorlar, kendilerini bekleyen geleceği şimdiden görüyorlar

Sanal kariyer etkinliği olan ve bugüne kadar yaklaşık 15 bin gencin katıldığı “Pfizer’de Gelecek Var” yeni yüzü ve yeni sürprizlerle www.gelecek-var.com adresinde yayına geçti.

Pfizer’de Gelecek Var”, öğrencilere ilaç sektöründe kendilerini nasıl iş fırsatlarının beklediği konusunda fikir vermeyi hedefliyor. Geleceğini Türkiye’nin en büyük ve toplum açısından en önem taşıyan sektörlerinden biri olan sağlık sektöründe inşa etmek isteyenleri Pfizer ile tanıştırmayı amaçlıyor. Katılımcılar, eğitimlere katılıyor, Pfizer odalarını ziyaret ediyor, yarışmalara katılıp Pfizer’de nasıl bir geleceğin kendilerini beklediğine tanıklık edebiliyorlar. Gençler sanal ofiste gezerek diledikleri zaman Pfizer üst düzey yöneticilerinin sunumlarını izleyip farklı pozisyonlarda çalışan Pfizerlilerden işlerinin detaylarını öğrenebiliyor. Öğrenciler proje sürecinde öncelikle http://www.gelecek-var.com/tr/ adresine girerek ücretsiz kayıt oluyorlar. Siteye girdikleri zaman Ortaköy’deki merkez ofisinin simülasyonu ile karşılaşıyorlar. Hukuk, Medikal, Hayvan Sağlığı, Kurumsal İlişkiler, Finans ve Pazarlama gibi departmanları seçerek proje yöneticileri, direktörler ve birçok yöneticinin tavsiye ve önerileri ile karşılaşıyorlar. Yöneticilere soru yöneltebiliyor ve Pfizer değerlerinden basında çıkmış olan Pfizer haberlerine, Pfizer’de hayattan Pfizer’de çalışmak için 10 nedene kadar pek çok bilgi edinip Marketing Expedition yarışmasına katılarak takımlar oluşturup kendi sanal ürün portföylerini yönetebiliyorlar. “Pfizer’de Gelecek Var” e-kariyer etkinliği içerisinde düzenlenen Marketing Expedition pazarlama vaka yarışması ile yeteneklerini gösteren gençler, Pfizer’de üç aylık staj imkanı yakalayacaklar. Arkadaşlarıyla birlikte kuracakları takım ile
2 sanal yıl boyunca bir ürünün pazarlama ve satış planlarını oluşturup “Marketing E-xpedition” yarışmasına katılan gençler sanal bir dünyada da olsa bir ürünü yönetme deneyimi yaşayacaklar.
Katılanlar arasından yarışmayı kazananlar Pfizer üst yönetimi ile tanışarak 3 aylık staj imkanı elde edecek. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve üye olmak için de www.gelecek-var.com adresi ziyaret edilebilir.
ETİKETLER : Sayı:877

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics