Dosya 23 EYLÜL 2012 / 17:38

Girişimciler için özel buluşma

Zirvenin fuaye alanında ev sahipliği yaptığı etkinliklerden biri de; Girişimcilik ve Ar-Ge Teşvikleri Forumu oldu. Etkinliğin ilk konuşmacısı olan Endeavor Türkiye İletişim ve Özel  Projeler Müdürü Büke Çuhadar, katılımcılara Endeavor’un çalışmalarından ve girişimciler için açabileceği  ufuk ve olanaklardan bahsetti. Endeavor’ın uluslararası bir sivil girişimcilik örgütü olduğunu belirten Çuhadar, Güney Amerika’da 1997 yılında kurulan örgütün Türkiye’de ise 2007 yılında faaliyetlerine başladığını dile getirdi. Endeavor’ın faaliyete başladığı ülkelerde önce ağ kurduğunu ve danışma kurulu oluşturduğunu ifade eden Çuhadar, girişimciler için yaptıkları çalışmaları ve süreci de şöyle özetledi: “Projeleri 4-8 aylık süreçlerde uluslararası seçim süreçlerine hazırlıyoruz.  Yılda üç-dört tane ülke jürisi ve Endeavor’ın jüriden geçen ülke adayları oluyor. Üç gün üç gece süren girişimciler için uluslararası seçim panellerimiz oluyor. Girişimci seçildiğinde destek hizmetlerimiz oluyor.  Yerel ve yabancı bir danışma kurulu tahsis ediyoruz. Sektör bazlı bir seçim sürecimiz yok.”
Etkinliğin ikinci konuşmacısı Güneli&Koç Hukuk Bürosu’undan Avukat Serhat Koç ise, girişimciler için hukuki boyut sorunlarına ışık tuttu.
ETİKETLER : Sayı:889

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN