Dosya 24 HAZİRAN 2012 / 15:51

Hastanelerde maliyet hesaplanmasında elektronik dönem

Datateknik’in sponsorlarından biri olduğu, Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı ve OHSAD’ın birlikte düzenlediği “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları-3” Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas’ın katılımıyla Antalya’da gerçekleşti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geniş katılıma sahne olan Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları, Sağlık Bakanlığı üst düzey yöneticileri, SGK üst düzey yöneticileri ve özel sağlık kuruluşu yöneticilerinin katılımıyla Nisan ayında Antalya’da gerçekleşti. OHSAD (Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği) tarafından düzenlenen toplantılardaki panellerde sağlık alanında farklı konu başlıkları ele alındı.
1989 yılından bugüne kadar sürekli büyüyen ve bilişim sektörünün önde gelen sistem bütünleştiricilerinden biri olan Datateknik’in de katılımıyla gerçekleşen ve moderatörlüğünü  Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Hakkı Öztürk’ün yaptığı “Hastanelerde IT Uygulamaları” başlıklı panelde; Datateknik Genel Müdür Yardımcısı Özden Özben, Datateknik olarak sağlık sektörünün öneminin farkında olduklarını ve bu bağlamda  müşterilerine kalıcı ve yaratıcı çözümler sunduklarını belirtti.
Hem küresel hem de yerel şirketler ile ortaklıklarının güçlü olduğuna dikkat çeken Özben, bunun getirisinin uluslararası alanda kendileri açısından olumlu olduğunu söyledi. Sektörde birçok rakip bulunmasına karşın sundukları çözümlerle Datateknik’in farklılık yarattığını belirten Özben, Ar-Ge ve inovasyona da gereken önceliği tanıdıklarını kaydetti. IBM ile iş ortaklığına değinen Özben, IBM’in ürettiği güncel teknolojiyi, yetkinlikleri ile birleştirerek müşterilerine anahtar teslim çözümler sunduklarını ve bu çalışmaları yenilik, kalite ve girişimcilik anlayışıyla lider bir kadro ile ISO 9000, ISO 14000, ISO 20000 ve ISO 27001 sertifikalarına sahip olarak gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

KlinikKlinik maliyetlerin yönetiminde esnek ve pratik çözümler

Türkiye’nin lider katma değerli çözüm ve değerli hizmet sağlayıcı şirketi olma vizyonu ile yoluna devam eden Datateknik, veri merkezi çözümleri, altyapı ve saha çözümleri, ağ ve bilgi güvenliği çözümleri, iletişim çözümleri, yazılım çözümleri ile güçlü bir hizmet altyapısı sunuyor. Hastanelere sunduğu çözümlere bir yenisini daha ekleyen Datateknik, “Maliyet Muhasebesi” ile klinik maliyetlerin yönetiminde esnek ve pratik çözümler sunuyor. Maliyet muhasebesi, geçmişe yönelik verilerden hareket ederek, belirli bir faaliyet dönemi içerisinde hastane işletmelerinde üretilen mal ya da hizmetlerin toplam ve birim maliyetlerini belirlemek amacıyla kurulmuş bulunan bir yönetim muhasebesi alt sistemi.
ETİKETLER : Sayı:877

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics