Dosya 07 HAZİRAN 2011 / 00:48

İHTİYAÇLARA UYGUN ÇÖZÜMLER HAZIRLANIYOR

Yeni nesil baskı çözümlerini geliştirme süreçlerinde birçok faktör göz önüne alınıyor, gerek bireysel gerekse kurumsal ihtiyaç ve talepler sektör şirketlerini bu çözümleri hayata geçirmeye itiyor. Canon Eurasia İş Çözümleri Grubu İş Geliştirme Yöneticisi Harun Solak, en önemli önceliklerinin çevreye saygı olduğunu belirtirken, kendilerine yön veren temel ihtiyaçları da ‘daha hızlı, etkin ve ekonomik’ baskı olarak sıraladı. Solak, “Şirketler, toplam gelirlerinin yaklaşık yüzde 6’sı olan dokümantasyon giderlerini azaltma eğilimindeyken, önemli öncelik fiyata odaklansa da, bunun getirdiği baskılayıcı unsurlar da çözümlerin şekillenmesini sağlıyor” dedi.
Ölçeğe uygun çözüm
Transteknik Teknoloji CEO’su Rıza Başoğlu da önceliklerini, sahip olma maliyetinden çok, kullanma maliyetini düşürmek, iş ortaklarının da kesintisiz hizmet verebilmesini ve alabilmesini sağlamak olarak gösterdi. Bu nedenle şirket, iş ortaklarının kaynaklarının doğru kullanılmasına katkı sağlamak amacıyla ölçek ve amaçlarına uygun çözümler geliştirmeye özen gösteriyor. Bir taraftan da, iş ortaklarının iş gelişimlerine bağlı olarak ortaya çıkacak ihtiyaçlarını da yeni bir yatırım yerine, mevcut makine parkı üzerinde yapılacak düzenlemelerle gidermek hedefleniyor. Xerox Türkiye Ofis Grubu Pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk ise önceliklerini ve bu alandaki ihtiyaçları şöyle anlattı: “Kullanıcıların daha çok işi daha az ürünle, daha düşük maliyet, daha yüksek verimlilik ve çevreye en az zarar vererek yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Mevcut ürünlerimizi bu doğrultuda geliştirirken, pazarın ihtiyaçlarını da
göz önüne alıyor,
bu ihtiyaçlara cevap
verecek ürün ve çözümler geliştiriyoruz. Genel yaklaşımımız, şirketlerin
tüm dokümantasyon hizmetlerini en verimli şekilde sağlayarak, onlara sadece kendi işlerine odaklanma olanağı sunmak.”

Tablet ürünlere yönelik çözümler
Elektromak – Toshiba İş Geliştirme Koordinatörü Doğan Pinhas, Toshiba için tüm ürün geliştirmelerinde önceliğin ‘insan’ olduğunun altını çizdi. Bu kapsamda; tüm ürün geliştirmeleri de cihazların daha kullanıcı dostu, iş ortamları ile uyumlu ve ekonomi sağlamak amacıyla yapılıyor. Pinhas da, “Cihazlar, bulundukları ortamdaki tüm iş akışlarında fayda sağlamak amacıyla üretiliyor” yorumunu ekledi. Samsung Electronics Türkiye BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep de, şu yorumu yaptı:
“Çok fonksiyonlu yazıcılardaki teknolojik ilerlemeler ile yazıcılar daha akıllı ve zengin özelliklere sahip olurken, bu zengin seçenekler tüketicinin kafasını karıştırabiliyor. Buradan yola çıkan Samsung, yeni nesil baskı çözümlerinde kullanım kolaylığı sağlayan ‘tek-dokunuş’ özelliğini sunuyor. Bu yeni yazıcılar aynı zamanda AnyWeb Print yazılımı ile de uyumlu. İşletmeler için arıza sıklığı, bir yazıcı çözümü satın alma kararı aşamasında önemli. Samsung da, arızaların en baş sebeplerinden biri olan kağıt sıkışıklığı sorununu azaltmak için
özel çözümler tasarladı, yazıcıların kağıdı alma ve çıkarma özelliklerini geliştirdi.”

arzu ilhan babaoglu“Yenilikçi ürün ve yazılımlarla destek hizmetleri birleşti”

Geleneksel baskı yöntemleri çeşitli kayıplara sebep olurken, yeni nesil baskı çözümleri, yüksek baskı kalitesi, çevresel faydalar ve buna bağlı maliyet verimlilikleri de sağlıyor. Yenilikçi ürünler ve yazılımlarla destek ve hizmetlerini birleştirerek kullanıcıların işlerini her adımda daha kolay yönetmelerine, korumalarına ve büyütmelerine yardımcı olduklarının altını çizen HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, şunları kaydetti:
“Yeni nesil baskı çözümlerini kullanıcılarına sunarken; her zaman onların öncelikli ihtiyaçlarını gözeterek alternatif sunuyoruz. Baskı kalitesinin yanı sıra, maliyet avantajı sağlayan ürünler, güvenli teknoloji, zaman yönetimi ve bu ürünlerin enerji yönetiminde sağladığı tasarruf Ar-Ge sürecinde hedeflediğimiz koşullar. Ayrıca, çevre ve insan sağlığını korumaya yönelik gösterdiğimiz yüksek hassasiyet ve yeşil teknoloji alanındaki güçlü yatırımlarımız, çözüm geliştirme süreçlerindeki önceliklerimizi son derece iyi özetliyor.
Müşterilerimiz dokümanlarını kolay yazdırmak istiyorlar. Biz de onların isteğini yerine getirdik. HP Smart Install ile geleceğin yazıcı teknolojisini bugüne taşıdık. Tüm HP
Laserjet ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar Energy Star sertifikası taşıyor. Yazıcıların büyük bölümünde bulunan Instant-on teknolojisi, yüzde 50’ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde HP Laserjet serisi bugüne dek 5,4 milyon ton CO2 salınımını önledi. 2010 yılında kullanıcılarımızla buluşturduğumuz HP ePrint çözümleri, HP CloudPrint teknolojisini kullanıyor.”

sevil kanatMaliyet ve verim önceliği

Epson Türkiye Ofisi Müdürü Sevil Kanat, tüm sektörler için yazıcı ürünleri geliştirirken, ilk planda göz önünde bulundurdukları unsurun, ürünün hitap edeceği kullanıcı kitlesinin de bir numaralı beklentisi olan düşük baskı maliyeti ve verimli kullanımı olduğuna işaret etti. Giderek artan oranda niş pazarların baskı ihtiyaçlarını göz önüne alarak ürün geliştirmeye başladıklarını söyleyen Kanat, “Zira günümüzün rekabetçi koşullarında her sektörün müşterisine hızlı ve kaliteli hizmet vermesi şart. Standart baskı çözümleri de pek çok sektörün ihtiyaçlarını karşılamıyor. Bu nedenle niş pazarlara yönelik baskı çözümleri geliştiriyoruz ve bu konudaki yatırımlarımız devam edecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:824

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics