Dosya 25 NİSAN 2010 / 18:00

İletişim kurallarını değiştiren mimari

Yaygınlaşma ivmesini koruyan tümleşik iletişim çözümleri bu haftaki dosya konumuz.

Tümleşik iletişim çok yeni bir kavram değil. Ancak son dönemde farklı teknoloji ve uygulamaları ortak bir platformda buluşturan bu mimariye eğilim artıyor. Bu eğilim artışının sebebi ise çok açık. Rekabet ortamının getirdiği esnek ve verimli çalışma zorunluluğu. Çünkü günümüzde en basit örnekle bir şirketin kaçırılan bir çağrı nedeniyle satış kaybı yaşamak gibi bir lüksü yok.
Teknoloji dünyasının pek çok alanında yaşanan yakınsamanın doğal sonuçlarından biri olarak nitelendirebileceğimiz tümleşik iletişim çözümleri, evrimini sürdürüyor. Özellikle mobil tarafında yaşanan gelişmeler bu platformu farklı noktalara taşıyor.
Gelinen noktada kullanıcılar için ofis, mobil telefonlarının olduğu her yer anlamına gelmeye başlıyor. Bu yapı temelde, kullanıcıların her an her yerden müşterileri, tedarikçileri, iş ortakları yani tüm ekosistemiyle iletişim halinde olmasını sağlıyor.
Tümleşik iletişim teknolojileri, dünyada yaygınlaşmaya devam ediyor. Sektör bağımsız her kullanıcı grubuna hitap eden çözümleri barındıran bu mimarinin önümüzdeki dönemde Türkiye’de de daha fazla kullanıcı tarafından kabul görmesine kesin gözüyle bakılıyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:768

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN