Dosya 28 ŞUBAT 2011 / 23:55

İş sürekliliği ve maliyet avantajları şirketleri buluta çekiyor

İş uygulamalarının veri merkezlerinde yer alması uç noktadaki kullanıcının farklı cihazlar ile uygulamaya bağlanabilmesi özgürlüğü getirdiğini aktaran KoçSistem Veri Merkezi Çözüm ve Hizmetleri Direktörü Gökalp Bahçeli, kullanım oranı çoğaldıkça kapasitenin artırılmasına olanak sağladığını ifade etti. Günümüzde bulut platformlarının kabiliyetleri iş sürekliliği, hız ve esneklik açısından fiziksel ortamların ötesine geçmiş olduğunu belirten Bahçeli, “Bulut platformlarında fiziksel arıza riskinin daha düşük olması, olsa bile iş uygulamalarının dakikalar mertebesinde ayağa kaldırılabilmesi buluta olan talebi her geçen gün artırmaktadır. Bulutun sağladığı avantajlar sayesinde uç kullanıcının da aldığı hizmet seviyesi yükselmektedir” dedi.

Halit_ZaimBulut çözümlerinin sağladığı güvenlik sayesinde risk bertaraf edilebiliyor

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim sürekli değişen ve daha çetin hale gelen rekabet koşullarında kurumların faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürebilmelerinin büyük önem taşıdığını bildirdi. Zaim’e göre, bu nedenle iş dünyasında kritik bir yere sahip iş sürekliliği yönetimi, veri yedekleme ve depolamaya ek olarak felaket senaryoları için de çözümler sunar hale geldi.
Beklenmeyen durumları en aza indirgemek ve iş sürekliliğini desteklemek üzere kritik iş uygulamalarının bulut üzerine alınması kurumlara önemli bir avantaj sağladığını dile getiren Zaim, “Bu sayede kurumlar, müşteri beklentilerine hızlı ve zamanında cevap vererek müşteri memnuniyetini artırabildiği gibi, iş süreçlerinin kesintiye uğramasından doğabilecek olası finansal zararı da azaltabilmektedir. Kurumlar, bulut çözümlerinin sağladığı güvenlik sayesinde riski bertaraf edebildikleri için asıl işlerine odaklanabilmektedir” dedi.
ETİKETLER : Sayı:810
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN