Dosya 17 HAZİRAN 2012 / 15:40

Kablosuz yaşama doğru

Farklı alternatifleriyle kablosuz teknolojiler gelişimini sürdürüyor. Kablo bağımlılığından kurtuluşun detayları dosya sayfalarımızda.

Teknoloji hızlı gelişimini sürdürürken, bu gelişim hem iş hem de sosyal hayatımızı derinden etkiliyor. Bu gelişimin temelinde internetin ve kablosuz teknolojilerin yattığı tartışılmaz bir gerçek. Son yirmi yılda mobil alanda yaşanan gelişime rağmen kabloların hayatımızda yer alması nasıl açıklanabilir ya da başka bir deyişle “Kablosuz hayat bir hayal mi?”.
Bu soruyu konunun uzmanlarına sorduk. Evet kablo her zaman hayatımızda olacak ama yaşamımızı sürdürdüğümüz iş ve ev gibi ortamlarda kabloları görmeyeceğiz, kablolar altyapılarda yer alacak. Tabii bu arada kabloların yarattığı görüntü kirliliği de ortadan kalkacak.
İşin teknoloji kısmına baktığımızda ise 3G ile gelişimi ivme kazanan mobil teknolojilere paralel olarak veri trafiğinde de çok ciddi boyutlarda artış yaşanıyor. Uzmanların verdiği bilgilere göre sadece 2010 yılında mobil video trafiğindeki artış yüzde 60 oldu.
Morgan Stanley’in araştırmasına göre, 2013 yılında internete mobil cihazlarından bağlananların sayısının bilgisayardan bağlananları geçeceği ve aradaki farkın giderek açılacağı öngörülüyor.
Özellikle videoda artan talebi karşılamak, çok daha esnek paketler ve servisler vermek için 4G - LTE kaçınılmaz hale geliyor.
Tabii bir de kablosuz teknolojilerin hangi sektörde, hangi ölçekte bir şirket olursanız olun fark etmez iş hayatına sağladığı verimlilik unsurunu da unutmamamız gerekiyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN