Dosya 21 MART 2011 / 21:27

Kamu BT’yi tekrar gündeme alıyor

Kamu BT Yönetimi konusundaki iş süreçlerini yeniden gözden geçiriyor. Her ne kadar özellikle kamunun gerek vatandaşa gerekse iş süreçlerine dokunan projelerinin önünü açacak ve mevzuat noktasında engelleri ortadan kaldıracak olan e-Devlet Torba Yasası başka bahara kalsa bile. Kamu yöneticileri bu süreçte bekleme lüksünden yoksun. Çünkü gerek dünyanın hızına yetişebilmek, gerek vatandaşların her geçen gün artan taleplerini karşılayabilmek ve iş süreçlerinin doğurduğu baskıyı ortadan kaldırabilmek günümüzde ancak bilgi ve iletişim teknolojilerinin sağlayacağı katma değerle mümkün olabilecek.
Sektörün bu konuda ortaya koyduğu en önemli çözümler ise birlikte çalışabilirliğin artırılması, vatandaş odaklı memnuniyet, verinin yönetimi ve katma değer yaratılması konuları olacak. Bunu yaparken BT kaynaklarının kurumun stratejik hedefleri ile paralel kullanılmasını gözetmek,
kurum stratejisine uygun BT altyapıları planlamak gerekiyor.
yusufc@interpromedya.com.tr
ETİKETLER : Dosya Sayı:813

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN