Dosya 27 ŞUBAT 2012 / 15:26

Kazananlar yeni teknolojilere hızla uyum sağlayanlar olacak

İş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayabilecek iş profesyonellerinin yetiştirilmesi için gereken ana başlıklar bu haftaki dosyamızda.

Yeni çıkan teknolojiler gündelik ve kurumsal yaşamlarımızda bir dönüşüm yaratıyor. Ve bu dönüşüm, dönemlik ve durağan değil, sürekli bir devinim halinde olan bir dönüşüm. Bu dönüşümler elbette ki eğitim ve kariyer olgularını da derinden etkiliyor, sürekli değişmeye, daha iyiyi yakalamaya zorluyor.
Bu yeni dönemde iyi bir temele sahip olan ama bunun üzerine kendini yeni teknolojilere uyum sağlama yetisini de eklemiş adaylar revaçta olacaklar. Ve adayları bu yönde hazırlayacak eğitim kurumları ve programları en çok rağbet gören eğitimler olacak.

Yeni teknoloji eğilimleri denince tabii ilk planda akla gelenler mobilite ve bulut bilişim. Mobil uygulamalar oldukça aktif olarak kullanılırken, kendini mobilite ve mobil yazılımlar tarafında geliştirmiş programcılar için oldukça büyük bir talep oluşmuş durumda. Diğer yandan birçok şirket artık buluta geçiyor, bu da diğer bir kariyer fırsatı ve eğitim ihtiyaç alanı haline geliyor. Sosyal medya ve mobil uygulamalarla ilgili verilen eğitim programlarının gençler için çok faydalı olacağı düşünülüyor. Sektörde veri giriş personelinden, yazılım uzmanlığına dek uzanan 50’ye yakın pozisyon var. Her geçen yıl da bu pozisyonlara yenisi ekleniyor.
İş dünyasının beklentilerini karşılayabilecek nitelikte mezunların yetiştirilmesi ve uluslararası pazarda rekabet edebilecek profesyonellerin Türkiye’ye kazandırılması için eğitimde kalitenin önemi çok büyük. Günümüzün değişen müşteri isteklerinin en etkin ve hızlı bir şekilde karşılanabilmesi için adaylar kendilerini mesleki yönden geliştirebilecekleri eğitim programlarına katılmalı. Yetkili eğitim merkezlerinden eğitim alınmasının önemi özelllikle vurgulanıyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:860