Dosya 28 MAYIS 2011 / 02:47

Kumanda odasında tam güvenlik

Ofis güvenliği daha göz önünde olan bir konu.

Kurumlarda bulut altyapısına geçiş ile beraber önemi artan siber suçlar ve veri kaybına karşı gelişen güvenlik önlemlerinin yanı sıra ‘ofis güvenliği’ gibi çok daha göz önünde bir konu daha var. İnternet yoluyla şirket ağlarına yapılan saldırılar bir yana dursun, bir şirketin kumanda odası olarak nitelendirilebilecek çalışma alanlarının gerek fiziksel gerekse içeriden gelecek saldırılara karşı korunması büyük önem taşıyor. Güvenlik şirketleri bu iç güvenlik konusuna kendi açılarından bakıyor.
Bu konuda yeni mobil cihazlar ile bütünleştirme, anında uyarı yapan ve cihazlar arasında senkronizasyon yapabilen teknolojiler ön plana çıkıyor. Ayrıca ofis güvenliği konusu içerisinde deprem, sel ve yangın gibi kriz durumlarında iş sürekliliğini sağlamak ve bunları en az zararla atlatabilmek için sunulan katma değerli uygulamalar da ön plana çıkıyor.
ETİKETLER : Sayı:823

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN