Dosya 23 OCAK 2011 / 18:00

Kurumların performansı, iletişim altyapılarının performansına bağlı

Bu hafta dosyamızda Ağ Yönetimi konusunu tüm yönleriyle sizin için inceledik.

Teknolojinin gelişim hızı ve artan veri miktarlarına paralel olarak veri trafiği de artıyor. Artık, verilere her yerden, en kısa zamanda ve kolay bir biçimde ulaşabilmek özellikle kurumsal alanda çok büyük bir önem taşıyor. Trafiğin her geçen gün arttığı böyle bir ortamda ulaşım altyapıları da bu büyümeyi göğüsleyebilecek bir yapıda olmalı. Kısacası, her an çevrimiçi olunan, hızlı bir veri trafiğinin yaşandığı günümüzde kurumların ağ altyapıları da esnek, güvenli ve kolay yönetilebilir özelliklere sahip olmalıdır. Ağ altyapınız, iş yükünüzü kaldıramadığı an işleriniz durma noktasına gelmiş demektir.
Kurumların iş süreçlerinin bilişim teknolojileri ile iç içe geçtiği günümüzde, bir yandan hayatımız kolaylaşırken diğer bir yandan ise teknoloji altyapısı her geçen gün daha karmaşık bir hale geliyor. Dolayısıyla böyle bir yapının yönetilmesi uzmanlık istiyor. İşte bu noktada ise standartlar ve sertifikasyonların önemi ortaya çıkıyor.
Sanallaştırma, veri merkezi, bulut bilişim gibi kavramlar geliştikçe ve kurumların bu konulara ilgisi de artıyor. Bu konularda elde edilebilecek başarının temelinde ise iletişim ortamının performansı büyük önem taşımaktadır.
ETİKETLER : Dosya Sayı:805
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN