Dosya 24 HAZİRAN 2012 / 15:42

Medical Park’tan bilimsel işbirliği

Medical Park Hastaneler Grubu, tıp alanında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İsviçre’nin en önemli sağlık kuruluşu Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel işbirliği protokolüne imza attı. Bilimsel bilgi birikimi paylaşımına dayanan protokol kapsamında; her iki hastane arasında karşılıklı olarak eğitimler, hasta konsültasyonları, klinik araştırmalar ve ameliyatlar konusunda işbirliği yapılacak. Kendi geliştirdiği 14 teknikle dünya tıp literatürüne giren Ordinaryüs Prof.Dr. Afksendiyos Kalangos bu işbirliğinin ilk adımı olarak bir Türk kızına kalp kapakçığı ameliyatı yaptı. Ordinaryüs Prof.Dr. Kalangos, Eylül ayında 15 çocuğu ameliyat etmek için Türkiye’ye gelecek.
Türkiye’nin en büyük sağlık zincirlerinden biri olan Medical Park Hastaneler Grubu, son 5 yıldır tıp hizmetlerinin kalitesi açısından İsviçre’nin en iyi hastanesi seçilen Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel işbirliği protokolüne imza attı. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi ile başlayıp grubun tüm hastanelerine yayılacak işbirliği çerçevesinde; her akademik yıl karşılıklı olarak doktor, hemşire ve sağlık personellerini kapsayacak eğitim programları düzenlenecek.
ETİKETLER : Sayı:877
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN