Dosya 12 AĞUSTOS 2011 / 17:31

Modern çağın silahları: Mobil teknolojiler

İş dünyasına kafa tutan en gelişmiş silahlar mercek altında. Detaylar dosya sayfalarımızda.

Telefonunuz, tabletiniz, ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarınız... İş dünyasına kafa tutan en gelişmiş silahlar mercek altında. Şu an mobil dünyanın gelişimine ışık tutan sayfalara bakıyorsunuz.
Cep telefonunun icadından bu yana iş dünyasının ve günlük yaşamın kendi etrafındaki dönüşü ivme kazandı. Sesli aramadan tüm dünyayı birleştiren internet ağlarına kadar her şey sadece 3 inç büyüklüğünde bir ekranın arkasına gizlendi ve tek bir parmak hareketinizi bekliyor. Bankacılık işlemlerinden alışverişe, en ciddi iş görüşmelerinden en neşeli oyunlara kadar günlük yaşamımızda ihtiyaç duyduğumuz her şey artık gömleğimizin cebinde.
Hepimiz kabul ediyoruz ki mobil teknolojiler dediğimizde aslında ‘genişbant’ı kastetmiş oluyoruz. Çünkü genişbant demek, taşınabilir bir cihazı dünyaya bağlamak demek. Bu da interneti sağ kolunuz kadar verimli kullanmak anlamına geliyor. Öyle ki, günümüzde, eskiden bir telefonun yapabildiği tek iş olan sesli aramayı bile IP tabanlı olarak olarak gerçekleştiriyoruz. Diğer bir deyişle yeni teknolojiler eskileri yutuyor. Mobil dünyanın yeni teknolojilerini konu alan bu haftaki dosya konumuzda, mobil iletişim sektörünün önde gelen isimlerinin görüşlerine yer verdik.
ETİKETLER : Dosya Sayı:834

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics