Dosya 03 EKİM 2011 / 09:41

NSN Dark, rock yorumuyla ilerliyor

Herkesin bir enstrüman çaldığının fark edilmesiyle grup kurma kararının ardından kurulan Nokia Siemens Networks müzik grubu NSN Dark, hem kendi konserlerine, hem de rock etkinliklerinde sahne almaya devam etmek istiyor.

NSN Dark isimli Nokia Siemens Networks müzik grubu, bir yıldır çalışmalarını sürdüren sektörümüz şirket müzik gruplarından biri. Rock tarzını benimseyen ve 6 kişiden oluşan grubun enstrümanları ise davul, bas gitar, 2 elektro gitar ve klavyeden oluşuyor. Kuruldukları 2010 yılından bu yana Rock N Roll Etkinlikleri ve Taksim’de pek çok mekanda sahne alan grubun bas gitarcısı Gürhan Çağın’la grupla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

>>Müzik grubu kurma fikri nasıl ortaya çıktı? Neden müzik  grubunu tercih ettiniz?
Nisan 2010 Nokia Siemens Networks (NSN) ekibinden bazı arkadaşlarla bir pazar kahvaltısında buluştuk. Sohbet ederken, herkesin bir enstrüman çaldığını fark ettik ve bir grup kurmaya karar verdik. Müzik grubu kurmayı tercih etmemizin sebebi, hem yoğun iş temposundan biraz uzaklaşmak, hem keyifli zaman geçirmek, hem de ekip ruhunu artırmaktı.

>>Müzik grubunuz ne kadar zamandır faaliyet gösteriyor? Ne tür müzik çalıyorsunuz? Hangi enstrümanlar kullanılıyor?
Nisan 2010’da fikir ortaya çıktıktan sonra 1-2 ay içerisinde ilk çalışmalarımıza başladık. 1 yılı aşkın bir süredir de devam ediyoruz. Genelde keyifle dinlenen Türkçe ve yabancı rock parçalar seçmeye çalışıyoruz. Kullanılan enstrümanlar: Davul, bas gitar, 2 elektro gitar ve klavye.

>>Peki kaç kişi ile başladınız şimdi durum nasıl? Kimler hangi görevleri üstlendi?
Grubumuz en başından beri 6 kişilik bir ekipti ve aynı şekilde devam etmekteyiz. Onur Gündüz – Vokal, Rıfat Akseki – Klavye, Türker Kılıçlı – Gitar ve Geri Vokal, Sertaç Uslu – Gitar, Gürhan Çağın – Bas Gitar, Umut Özkan - Davul

>>Bugüne kadar NSN Dark olarak kaç performans sergilediniz?
Bu yıl 10 Ocak’ta Taksim Rock N Rolla Bar’daki, 30 Nisan’da Roxy, 13 Mayıs’ta Taksim’de Factory Bar ve 9 Temmuz’daki İş güç Rock N Roll etkinlikleri kapsamında Seaneargy Beach Club’ta sergilediğimiz performansımız sayılabilir.

>>Müzik grubu olarak en fazla ses getiren performansınız nerede oldu? Bu yılki şirket müzik grupları yarışlarında nasıl bir sonuç elde ettiniz?
Genel olarak tüm performanslarımızda beğeni topladık fakat en fazla ilk konserimizde çok ses getirdiğimize inanıyoruz. Yaklaşık 250 kişilik arkadaş çevremizi bir araya getirmeyi başarmıştık. Şirketler arası müzik yarışmasına katılmaktan son anda vazgeçtik. Yarışmaya başvurup sahne alamama durumunda cezai uygulamaların olması ve yoğun iş tempomuzda öncelikli olarak işimize odaklanmamız gerektiğinden dolayı, yarışmaya katılmamaya karar verdik.

>>Müzik grubu olarak nasıl bir hazırlanma ve prova organizasyonunuz ve çalışma takviminiz var?
NSN Dark grubu olarak her hafta perşembe günleri 2 saat süren provalarımız var. Hedeflediğimiz yaklaşık 22-24 şarkıya ulaştığımız zamanlarda mekan ayarlayıp canlı performans yapıyoruz.

>>Müzik grubu olarak bugüne kadar yaşadığınız komik anekdotları bizimle paylaşır mısınız?
Grup olarak yaptığımız haftalık provalarda çok eğleniyoruz. Özellikle Rıfat’ın klavyede bulduğu enteresan tonlar veya şarkı sözlerinin yanlış yorumlanması, bunun yanında Onur’un sahnede tüm grupla dalga geçmesi seyircileri de çok eğlendiriyor.

>>Bundan sonraki süreçte müzik grubu olarak yeni hazırlandığınız bir proje ya da çalışma var mı? Neler yapmak istiyorsunuz?
Grup olarak hem kendi konserlerimize devam etmek, hem de “İş güç Rock N Roll“ kapsamında yapılacak konserlere katılmayı planlıyoruz. Hedefimiz tüm Nokia Siemens Networks ekibini zaman zaman bir araya toplamak ve hep birlikte eğlenmek.

Grubun Nokia Siemens Networks’teki esas görevleri

Onur Gündüz    (NSN) AVEA (Ekibi) Satış ve Çözüm Yönetimi
Rıfat Akseki    (NSN) Vodafone (Ekibi) Bakım Teknik Müdürü
Türker Kılıçlı    (NSN) AVEA (Ekibi)  Satış ve Çözüm Yönetimi
Sertaç Uslu     (NSN) Vodafone (Ekibi) Satış ve Çözüm Yönetimi
Gürhan Çağın    (NSN) Teknik Proje Müdürlüğü, Bölüm Müdürü
Umut Özkan    Tekstil reklam baskı üzerine serbest çalışıyor. (NSN personeli değil)
ETİKETLER : Sayı:840

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics