Dosya 07 KASIM 2010 / 18:00

OT/VT çabuk toparlandı, hızlı ilerliyor

Krizin özellikle 2009 yılının son çeyreğinde kendisini iyice hissettirdiğini hatırlatan Motorola Kurumsal Mobilite Satış Müdürü Tarık Ertuğrul, bu durumun kurumsal şirketlerde yatırımların durma noktasına gelmesine neden olduğunu; buna karşın OT/VT ürünlerinin şirketler için vazgeçilmez olmasının kriz sonrası toparlanma sürecinin hızlı olmasını sağladığını kaydetti. “Krizden çıkış süreci ile artan yatırımlara paralel olarak şirketlerin OT/VT ürünlerine, özellikle de kurumsal mobilite ürünlerine yaptığı yatırımlar hızla artıyor. Saha servis ve saha satış gibi uygulamaların yanı sıra sayaç okuma uygulamaları da artış eğilimi gösteriyor. Şirketlerin daha az yatırımla bilgiyi anında sahadan doğru olarak toplaması karar verme süreçlerinin iyileştirilmesini sağlarken özellikle günümüzde yaşanan rekabet ortamında rakiplerinden bir adım öne geçmesini sağlıyor” diyen Ertuğrul, krizin etkilerinin kaybolduğu günümüzde OT/VT yatırımlarının hız kesmeden artarak devam edeceği beklentilerini vurguladı.

Onur_ErduranUzun vadede proje ihtiyacı

Boer Genel Müdürü Onur Erduran’a göre krizde birçok şirket OT/VT projelerini dondurdu. Hatta bütçeleri olmalarına rağmen ve çok acil ihtiyacı olan şirketler bile bu projelerini öteledi. Erduran konuyla ilgili şunları söyledi: “Kriz sonrası ise şirketler yavaş yavaş aciliyet önceliklerini değerlendirerek projeleri gerçekleştirmeye başladılar. Kısa vadede hala şirketler bütçelerini kısma yoluna gitseler de uzun vadede bu projelerini gerçekleştirmeye ihtiyaç duyuyorlar. Bazı şirketler ise krizi fırsat bilip, hızlı bir maliyet kontrolüne gittiler. Bunun için ise OT/VT çözümleri üzerine yoğunlaştılar. Çünkü depolarını ve üretimlerini kontrol etmek ve bu bilgileri analiz ettiler. Dolayısıyla aslında bir yatırım olarak gördükleri bu projeler bir bakıma onlara maliyetlerini kontrol etmenin yolu olarak geri döndü ve bu konuda önemli tasarruf elde ettiler.”

Mehmet_KoseogluDoğru süreçler için projelere ihtiyaç var

Kriz sonrası piyasalardaki toparlanmayla birlikte artan talebe dikkat çeken Perkon Genel Müdürü Mehmet Köseoğlu, bu sayede üreticiler, dağıtıcılar, servis şirketleri, taşıma/lojistik şirketleri için OT/VT donanımlarının ve çözümlerinin öneminin arttığını kaydetti. Köseoğlu’na göre taleplere bağlı olarak, doğru ve zamanında üretim yapmak, zamanında doğru ürünü sevk etmek, doğru depolama yapmak için mutlaka OT/VT çözümlerine ihtiyaç var. OT/VT çözümleri; aslında genel itibariyle yapılması gereken temel çözümlerken kriz sırasında ve sonrasında ihtiyacı daha net hissedilmiş çalışmalar. Geçtiğimiz dönemlerde sadece küresel şirketlerin yaptığı yatırımlar söz konusuyken bugün tüm pazarlarda rekabetin artmasıyla yerel üreticilerde bu çözümlerden yararlanarak süreçlerini kontrol ediyor.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics