Dosya 03 EKİM 2011 / 09:27

Sahne bilişim şirketi çalışanlarının

Bu haftaki dosyamızda, bilişim sektöründe müzik ve tiyatro ile ilgilenen grupları derledik.

Çalışanlar olarak günün büyük bir bölümünü işyerlerinde, ofislerde geçiriyoruz. Günlük iletişimimizin büyük bir bölümünü çalıştığımız kurumlarda gerçekleştiriyoruz. Bazen farklı hobileri, beğenileri, zevkleri olan insanlar biraraya gelirken, bazen de ortak zevkleri olan, benzer konulara ilgi duyan kişiler şirketlerde biraraya gelmiş, birbiriyle tanışma şansına ermiş oluyorlar. Ve bu tanışmalar, iletişim ve ilişkiler, bazen sonucunda çok verimli birlikteliklerle sonuçlanıyor. Aynen bu dosyamızda paylaştığımız şirketler içinde kurulan müzik, tiyatro, dans gruplarındaki birlikteliklerde olduğu gibi.
Biraraya gelen bu gruplar, önce kurum içinde tanınıyorlar, ilgi görüyorlar. Daha sonra ise bazen kurum dışında da tanınır oluyorlar, düzenlenen şirketlerarası yarışmalarda kazandıkları birinciliklerle seslerini duyuruyorlar.
Şirket yönetimleri çalışanlarının motivasyonunu artıran ve “ben” değil “biz” kültürünü yaygınlaştıran bu tarz oluşumlara büyük destek veriyorlar. Şirket çalışanları da farklı bir deneyim yaşarken, örneğin belki bütün gün omuz omuza çalıştığı iş arkadaşlarını sahnede şarkı söylerken ya da mesela yöneticilerini gitar solosu yaparken görmenin keyfini yaşıyorlar.
Gruptaki çalışanlar ise, bu aktiviteler ile iş dışında birlikte zaman geçirme, farklı departmanlarda görev yapan personel ile kaynaşma, hobi edinme ve hobilerini gerçekleştirme fırsatı buluyorlar.
Bu dosyamızda, bilişim sektöründe ağırlıklı olarak müzik ve tiyatro ile ilgilenen grupları ve çalışanların öykülerini, görüşlerini, gelecek hedeflerini sizler için derledik.
yesimc@interpromedya.com.tr
meteg@interpromedya.com.tr
ETİKETLER : Dosya Sayı:840

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN