Dosya 14 MART 2011 / 23:21

Şirket içi düzenin anahtarı BT teknolojilerinde

Teknolojiyi en yoğun kullanan sektörlerin başında finans sektörü var. Bu paralelde de şirketler; temel çekirdek uygulamaları ya kendi iç kaynakları ile çözme ya da kendini kanıtlamış ürünlerle dış kaynaklardan temin etme yoluna gidiyor. Sektörde yapılan işin çeşitliliği ve bu işlerin içinde yükümlülükleri de yerine getirmek ise en önemli zorluklardan bir tanesi. Mind2Biz Informatics Satış ve Pazarlama Yöneticisi Dilek Soylu, bu noktada süreç modelleme araçlarının en etkin çözümü sunan teknolojiler olarak imdada yetiştiğine dikkat çekti.

Rekabetin yoğun olduğu sektörde verimlilik ayrı bir önem taşıyor ve söz konusu araçlar, bu konuda önemli destek sağlıyor. Kurumsal mimari uygulamalarına yönelik de geniş imkanlar sunan bu yazılımlar, kurumların ölçeğinden bağımsız olarak, uçtan uca tüm süreçlerini ve bu süreçlerinin gerçekleştirilmesinde rol oynayan ve izlenmesi gereken organizasyon birimi, uygulama, kontrol noktası gibi tüm unsurları, bir bütünlük içinde yönetebilme imkanını getiriyor. Süreç modelleme araçları; finans kuruluşları gibi dağınık yapıları olan organizasyonlarda çalışanlarla iç iletişimin de sürekli ve sağlıklı yürütülebilmesini sağlıyor. Şirketleri bu gibi kapsamlı çözümlere iten temel sebepler; ihtiyaç oluyor. Finans sektörü şirketlerinin de süreç yönetimi, kurumsal mimari, iş analizi, risk yönetimi, iş sürekliliği, kurumsal BT yönetimi gibi birçok konuda önemli katma değerlere ulaşması mümkün görünüyor. Bu nedenle, konuyla ilgili yatırımların ve projelerin her dönem gündemde olacağı üstünde duruluyor.


Gokhan_NalbantogluYatırımların odak noktası; verimlilik artışı

SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu’na göre bankalarda bilişim alanında gerçekleştirilen yatırımlarda; kesintisiz hizmet ve güvenlik iki temel unsur ve bunlar, müşteriler için de mutlaka olması gereken hizmetler olarak görülüyor. Rekabetin yoğun olduğu bir ortamda genel kanı; bankaların temel unsurlarla birlikte müşterilerine inovatif çözümler sunarak farklılaşmaları ve maliyetlerini azaltmalarını sağlayacak yatırımlara öncelik vermeleri yönünde. Mobil bankacılık ve CRM yatırımlarının da devam etmesini beklediklerini belirten Nalbantoğlu, verimlilik odaklı yatırımların öne çıkacağını vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:
“Sektörde, farklı kanallardan gelen verinin analizi ile ilgili çalışmaların da artacağını düşünüyoruz. Maliyetleri azaltarak daha iyi sonuçlar elde etmek her zamankinden önemli olacak. Dolayısıyla bu alanda analitik bazlı kampanya yönetimi, pazarlama optimizasyonu ve risk yönetimi çözümleri başta olmak üzere, verimliliği artıran analitik çözümlere yönelim artacak.”
ETİKETLER : Sayı:812

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics