Dosya 13 KASIM 2011 / 16:58

ŞİRKETLER KONTROLE İNANIYOR

Mobisis Yönetici Ortağı Mahmut Cenk Ünlü, kurumsal mobilite projelerindeki ilginin katlanarak sürdüğüne dikkat çekti. Ünlü’ye göre bunun temel nedeni; karar destek sistemlerinin yaygınlaşması ve bu sistemlere veri akışının çoğalması. Ünlü ekledi: “Sahada yapılan işlerin koordinasyonu ve bütünleştirmesini sağlamak için kurumsal ve dayanıklı haberleşme cihazlarına ihtiyaç artarak devam edecek.”
Aybil Bilişim Genel Müdürü Uğur Çetinkaya’ya göre sektör önemli bir potansiyele sahip ve bu pastadan bu sektörde çalışan şirketler pay almaya gayret ediyor. Sektörün her yıl belli bir potansiyeli koruyarak yoluna devam ettiğine dikkat çeken Çetinkaya, “Günümüzde şirketler artık şunun farkında: Ne ürettiğini, kaça ürettiğini  bilmeden, stok miktarını dinamik bir yapıda kontrol etmeden rekabet çok zor. Bunun içinde sektör şirketleri müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek için hazır.”

Krizde bile küçülmeyen sektör
Bilkur Genel Müdürü Zümral Erciyas da, rekabet ortamında şirketlerin maliyetlerini azaltmak için ürün hareketlerini kontrol altında tutması gerektiğine işaret etti ve “Ürün hareketlerini en uygun maliyetler ile kontrol altına almak için barkod sistemlerine olan ilginin artacağını düşünüyoruz” dedi. KoçSistem Otomasyon Satış Birim Yöneticisi Engin Güney’e göre, OT/VT sistemlerine olan ilgi ve ihtiyaç, zorlaşan ve rekabetin yoğunlaştığı her pazarda artacak. OT/VT sistemleri bir organizasyonun daha verimli çalışmasını, operasyonel maliyetlerini düşürmesini ve bu faktörler sayesinde rekabette öne geçmesini sağlayacak. Orta ve uzun vadede bu sistemlere olan ilginin artması; kurumları OT/VT sistemleri ile daha kolay yönetilebilir ve bilgiyi daha merkezi bir şekilde elde edebilir olmasını sağlayacak.

büyüyen pazar olma yönünde beklenti var
Boer Ürün Yönetimi ve Pazarlama Grup Müdürü Korkud Kılınç, OT/VT sektörünün kriz dönemlerinde bile küçülme göstermeyen bir sektör olduğuna dikkat çekti. Kılınç, bu konularda geride olan pek çok Ortadoğu ülkesine yakınlığımız da düşünüldüğünde, orta ve uzun vadede büyüyen bir pazar olacağımız beklentisine dikkat çekti. Mirsis Bilgi Teknolojileri Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Gül Düzgider de, özellikle mobil teknolojideki gelişimin OT/VT alanına etkilerini şöyle tanımladı:
“İş uygulamalarının yeni ortamlarının akıllı telefon ve tablet cihazlar merkezinde olacağını görüyoruz. Kullanım kolaylıkları nedeniyle tabletlerin hızlı yükselişi devam edecek. Bu da bilgi güvenliği ve kurumsal data yönetimi anlamında yeni ihtiyaçlar yaratacak. Tablet donanımlar ve akıllı telefonlardaki bu teknolojiler, orta ve uzun vadede bireysel ve kurumsal kullanımda mobil iletişimin temel bileşeni olacak.”
Tecpro Bilgi Teknolojileri Barkod&POS Otomasyon Sistemleri Kanal Yönetmeni Uğur Demirdiş, OT/VT sistemleri ve donanımlarının daha yaygın kullanıldığını, küçük ve orta ölçekli işletmeler de bu tür teknolojileri tanıdıkça ve bunların yaygınlaştığını gördükçe, potansiyelinin de günden güne büyümesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics