Dosya 23 EYLÜL 2012 / 17:44

Şirketlerin mobil dünyada var olması için mobil strateji belirlemesi şart

Zirvenin son gününde gerçekleştirilen “Mobilişimde Sonraki Adım Forumu”nda konuşan sektörün uzmanları teknolojinin hızla ilerlerken şirketlerin bu hıza ayak uydurarak mobil dünyadaki yenilikleri takip etmesinin gerektiği ortak mesajını verdi ve mobil teknolojilerdeki gelişmelere değindiler. ‘Mobil Projelerde Çözmemiz Gereken 10 Zorluk’ başlıklı konuşmasında mobilite kavramının yeni olduğundan henüz oturmamış olduğunu, şirketlerin artık mobil dünyada da var olması gerektiğinden planlı bir şekilde yol haritası belirleyerek hareket etmeleri gerektiğine dikkat çeken Deloitte Danışmanlık Avrupa-Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Mobilite Direktörü Kerem Dalyanoğlu, akıllı telefon satışlarının tablet satışlarını geçeceğini söyledi.
Mobil uygulamaların bugünü ve yarını
MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Kır’ın moderatörlüğünü yaptığı mobil uygulama savaşları panelinde ise mobil uygulamalarda nelerin yaşandığı ve gelecekte neler beklendiği konuşuldu. TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul, havacılıkta mobilişimin yeri ile ilgili şunları söyledi: “Havalimanları yapısı gereği insanlarla çok fazla irtibat halinde olunan yerler olduğundan gelişmeler yakından takip ediliyor. Havalimanları arasında ilk haberleşmenin başladığı 1974 yılından bu yana teknolojik gelişmeler havaalanlarına çok hızlı uyum sağladı. En güncel uygulamamız ise havaalanında yolcuların yönlerini kolay bulmaları için tasarlandı.”
ETİKETLER : Sayı:889

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN