Dosya 06 HAZİRAN 2011 / 23:53

Şirkette çalışan tehlikesi

Herhangi bir çalışanın beklenmedik bir hareketi kuruma çok zor günler yaşatabilir. Çalışanları sıkmadan kurumu güvenli tutmanın inceliklerini uzmanlar anlatıyor.

Değişen dünya, güvenlik konusunda gözleri internetten çalışma alanlarına doğru kaydırıyor. Ofis güvenliğinin uzantısı olarak güvenlik kavramının bir ucu da ister istemez çalışanlara dokunuyor. Artık çalışanların bilgisayarlarına taktıkları en basit USB bellek bile güvenlik yazılımları aracılığıyla takip ediliyor. Çünkü her şirket verilerinin nereye, ne zaman ve nasıl aktarıldığını bilmek ve bilgiye hakim olmak istiyor.
İşinde başarılı ama güvenlik konusunda bilinçsiz bir çalışanın kendi kendine veya piyon olarak kullanılarak şirkete verebileceği zararlar konusunda her şirket endişeli. İnternet özgürlüğüyle beraber gelen sosyal ağlar ise bir diğer ciddi tehlike. Bu ağlar yüzünden şirketinize sızıp bilgi sızdıracak birçok düşmanınız olabilir. Bu dosya konumuzda, şirket çalışanını odak noktada tutarak güvenlik konusunu inceliyoruz.
ETİKETLER : Sayı:824
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN