Dosya 06 HAZİRAN 2011 / 23:53

Şirkette çalışan tehlikesi

Herhangi bir çalışanın beklenmedik bir hareketi kuruma çok zor günler yaşatabilir. Çalışanları sıkmadan kurumu güvenli tutmanın inceliklerini uzmanlar anlatıyor.

Değişen dünya, güvenlik konusunda gözleri internetten çalışma alanlarına doğru kaydırıyor. Ofis güvenliğinin uzantısı olarak güvenlik kavramının bir ucu da ister istemez çalışanlara dokunuyor. Artık çalışanların bilgisayarlarına taktıkları en basit USB bellek bile güvenlik yazılımları aracılığıyla takip ediliyor. Çünkü her şirket verilerinin nereye, ne zaman ve nasıl aktarıldığını bilmek ve bilgiye hakim olmak istiyor.
İşinde başarılı ama güvenlik konusunda bilinçsiz bir çalışanın kendi kendine veya piyon olarak kullanılarak şirkete verebileceği zararlar konusunda her şirket endişeli. İnternet özgürlüğüyle beraber gelen sosyal ağlar ise bir diğer ciddi tehlike. Bu ağlar yüzünden şirketinize sızıp bilgi sızdıracak birçok düşmanınız olabilir. Bu dosya konumuzda, şirket çalışanını odak noktada tutarak güvenlik konusunu inceliyoruz.
ETİKETLER : Sayı:824

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics